MonkeyKing

Kdo vymyslel pít mlíko?

Jasně děti pijí samy od sebe – mateřský = to jsou pudy. Ale koho napadlo pít jako dospělý člověk mlíko?? A ještě k tomu tahat krávu za cecky atd.

Nejlepší odpověď
marci1

Kdo to vymyslel nevím, ale je fakt, že dospělý člověk pít mléko nemusí. Stačí pokud bude jíst mléčné výrobky, nejlépe jogurty, tvrdé sýry ap.

Další odpovědi
Kelt

Na školách bývaly mléčné přesnídávky, někde bylo mléko i v zaměstnání. Vše bylo ovlivněno reklamou, pijte mléko, ať máte hodně vápníku, který potřebujete na pevnost kostí. Všechny reklamy mají ekonomický důvod, prodávat daný výrobek.
Když pije člověk mateřské mléko, přijímá potřebné látky, když pije kravské mléko, může mít zahleněný organizmus a jiné.

elektrikář

Mléko je základní potravina pro všechny savce je pro ně lehce stravitelná a pro dosud ještě nevyvinutý trávicí systém vhodná. Z mlékem dostává mládě od matky ochrané látky a vápnik na stavbu kostí. Dojení vymyslel někdo koho nerbavilo čepovat mléko jako telátko.

suaeda

Dobré mléko přímo od chovatele pravidelně kupuji a konzumuji. Je to úplně něco jiného než ty krabicové náhražky.
Ale je zajímavé, že ve střední Evropě je zvykem více pít mléko než v přímořských oblastech. A navíc středoevropani mají v trávicím traktu více enzymů potřebných pro rozklad a trávení mléčné bílkoviny než jiné národy. Je to dáno historicky. U nás nebylo v minulosti množství potravy, nebylo možno si nalovit v moři ryby. Tak byli naši předkové závislejší více na mléčných výrobcích. U nás byly také častější hladomory. Chov sladkovodních ryb u nás začal až v 15 století a nedlouho potom se k nám dostaly brambory. Obojí ovlivnilo jednak jídelníček našich předků, ale hlavně byl konečně vyřešen nedostatek potravy.

Jádrohlod

Tak já tedy piji MLÉKO , ne mlíko. A kráva má STRUKY , žádné cecky , odborníku . Běž si raději cucnout.

Luciet

Pravdou je, že mléko není pro člověka zcela vhodné, neboť obsahuje kasein, který naše tělo špatně tráví, zahleňuje a může způsobit řadu zdravotních problémů. Vhodnější jsou kysané mléčné výrobky v podobě jogurtu či kefíru.

Strange

Fuj. Mléko patří mláďatům. Jestli pije mléko dospělý člověk, je jako pijavice na krávě.

mosoj

Kdo to vymyslel. No v nějakém stádiu pračlověk kdy se z něj stal zemědělec a chovatel.
Nějak se uživit musel.

Nebo myslíš, že si šel dát Big-burger ? Ne, on měl nejdříve tu krávu a jak za ni byl rád.

SteimlX

zajímavý, všichni chytrý a nikdo neodpověděl na otázku hehe, pěknej facebook tady z toho děláte…

Dochy

Strange: A med je potrava pro včely, ne pro člověka
Sladké plody jsou jen pro ty, co budou šířit (sr..) pecky a semena
zrno je určeno k setí a ne ke žraní