veveve

Kdo vymyslel páku?

Asi Archymédes ne? A co mi o ní můžete říct nebo poradit? Mám o ní přednášet.

Nejlepší odpověď
quentos

na páku přišli už v pravěku, Archimédes ji jen popsal a vysvětlil.

Zákon páky třeba zde: www.zskomenda­.cz/starnet/me­dia/fyzika/7x02­.ppt

Další odpovědi
Drap

Domnívám se, že páka se používala mnohem dříve. Snad ji používal i pračlověk. V době kamenné ale již zcela jistě.

www

Jednoduchou páku používají i některá zvířata narosto běžně. Takže těžko říct kdo to od koho opsal, zdali a jak 😁.

anonym

Myslíš jednoduchou nebo dvojzvratnou?!

dudu

To je podobný problém jako „od kdy platí Archimedův zákon – od doby kdy byl formulován, nebo od okamžiku kdy ve vesmíru vznikla voda?“.