Kdo vymyslel houpačku?

Nejlepší odpověď
annas

Kdo vymyslel houpačku se neví, ale její historie sahá hodně do minulosti.

Hračky měly už děti starých Egypťanů. Nechyběly ani u Sumerů a snad nejvíce jich vzniklo v Orientě – zejména v Číně. Množství hraček se našlo v řeckých dětských hrobech. V řecké kultuře byl jedinec, dítě stejně jako dospělý, středem pozornosti. Děti v té době znaly velké množství hraček a her – chrastítka, panenky, káču, houpačku, hrály drábky či na schovávanou.

Z různých internetových stránek

Další odpovědi
Alesh

To je asi jako zeptat se, kdo vymyslel kolo, páku apod. To je věc, kterou zkrátka okoukal člověk v přírodě a mírně modifikoval.

baghira

Zřejmě opice.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.