nikolka-101

Kdo vymislil odpovědi?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Kdyby ses raději učila vyjmenovaná slova, udělala by si lépe.
To tak bije do očí!!!

Další odpovědi
led

Asi niekto, kto nevedel svojmu zvedavému dieťaťu na otázku „prečo?“ povedať „preto“.
Tak ho napadlo „opýtam sa druhých“ a založil stránku.
🙂
Doplňuji:

  • iv- odpoveď na vaše otázky som dala do diskusii.

anonym

Pokud jsi myslela tyto stránky Odpovědi.cz, tak ty byly inspirovány již vymyšlenou anglickou verzí.
Ale první mutace byla v USA, jako spousta jiných převratných a objevných vynálezů.
P.S. Pravopis raději nekomentuji, nerad bych impulzivně použil nějakou vulgaritu, což se tady nesmí.

anonym

Me by spise zajimalo , kdo , kdy a v jakem state „odpovedi“ vymyslel. 🙂 -iv-

led

Legenda o vzniku odpovedi.cz z dávnej histórie:
Kdysi dávno, to žila ještě kněžná Libuše, známa svíma odpověďmi na každou otázku. Již byla stará a nevládna a lid český stále se ji ptal na to i ono. Po té, když řekla své proroctví o městě Praha zvaném, znavená již věkem, řekla rádcům svým:
Rozejděte se s otázkami mezi lid český, ať lidi znalí odpovědí vám pomůžou a vše, otázky i odpovědi, vyveste v každé vsi, jak moudrost-odpovědi to země české… (odpovedi.cz)

led

prepáčte gramatické chyby, akosi zabúdam pravopis

anonym

Aha ! Takze Libuse ! 🙂
Led , vy jste na tom jeste velmi dobre s tim prvopisem. vy ho pomalu zapominate , kdezto ja se ho jeste ani nenaucila !! 🙂 -iv-