setapouch

Kdo vykonava dozor nad autoskolami?

Kdyz se vozy autoskoly opakovane dopousti prestupku (a nemyslim zaky), kam se obratit?

Nejlepší odpověď
carpediem

Jedině PČR,

Další odpovědi
gecco

´Povolení´ k provozování autoškoly (tzv. registraci) vydává (a případně odebírá) Obecní úřad – takže ten i vykonává dozor.
Policie, případně, kontroluje přímo jednotlivé řidiče (učitele) na silnici…
😉

lukas.zmizik

pokud se jedná o dopravní přestupek vozidla autoškoly, které evidentně neprovádí výcvik (sedí tam jeden člověk), pak jedině policie ČR… a samozřejmě policie kontroluje i vozidla autoškoly v režimu výcviku normálně s žákem