Bonnoe

Kdo vydává rozhodnutí o evakuaci?

Doplňuji:
Omlouvám se, zapomněl jsem přidat doplnění otázky.
Konkrétně se jedná o sopečnou činnost.

Nejlepší odpověď
Drap

Příliš málo informací. Záleží na konkrétním případu. Obecně příkaz může vydat policie, hasiči nebo krizové štáby.

Další odpovědi
Lamalam

O evakuaci čeho?
Doplňuji:
Např. evakuaci školy nařizuje ředitel.

gecco

Obávám se, že bys ještě musel upřesnit KDE…
😉
Pokud vím, u nás není definováno řešení krizové situace zaviněné sopečnou činností – a každý stát může mít řešení krizových situací upraveno jinak.
😉
U nás jsou pravomoce upraveny zákony (živelních pohromách aj.) upraveny např. zákony: 237/2000 Sb., 238/2000 Sb., 239/2000 Sb., 240/2000 Sb., 241/200 Sb., 246/2001 Sb., – a dalšími…
😉

honza19hk

záleží kde by ses nacházel. Evakuaci může vyhlásit skoro kdokoli,od hasičů přes kapitána lodi až po armádu. Dokonce i recepční v hotelu může vyhlásit evakuaci např toho hotelu.
Záleží na okolnostech.

zde sice nebezpečí výbuchu sopky nehrozí ale v ČR může vyhlásit evakuaci hasiči,polici­e,armáda, krizové štáby,povodńové komise atd… I ten ředitel firmy či školy.