Weroniq

kdo vybral složení potravin v tzv. anglické snídani?

kdo vymyslel typickou anglickou snídani a proč zrovna na snídani mají Britové fazole, klobásy, slaninu, volské oka a další docela mastný a těžko stravitelný potraviny?

Nejlepší odpověď
fcoop

Anglická snídaně – v ní se nejčastěji v tučném a velmi sytém komorním složení setkávají smažená vejce, slanina nebo klobáska, fazole, rajčata či případně žampióny a opečené toasty namazané máslem s přídavkem soli (jiné než slané máslo tu prakticky neseženete). Přestože se jedná o přímý útok na hladinu cholesterolu a jíst něco podobného před spaním, dávám vám rok šťastného života, tak je anglická snídaně oblíbeným začátkem dne, který vám dá v první řadě hodně energie, trochu vás „zpomalí“ (běhat po tom všem asi nepůjdete) a posune případný oběd daleko za dvanáctou hodinu. K tomu všemu čaj s mlékem a nevím proč se mi dere na jazyk spojení „Věc Makropulos“. Dietoložky by umíraly po stovkách.(Net)

Vznikla,tedy ta snídaně,zřejmě podobným způsobem,jako mentalita národa..Tedy spontáně,průběhem času.Tyhle „věci“ patří
do krabičky s nálepkou „kultura“.
Někde zcela běžně konzumují psy,červi – někde zaboha nejedí psy,červi.

Je spousta lidí,kteří by snad radši zemřeli hlady,ale hovězí,nebo vepřové by do sebe nedostali.

Ta "anl.snídaně " bude souviset s faktem,že je to ostrovní stát.Námořníci musí být siláci,ne?

Další odpovědi
Drap

Nikdo to nevymyslel. Jsou tak zvyklí a chutná jim to

terry

Určitě takováto snídaně než večeře, jako u nás.