Weroniq

kdo vybírá, v jakém momentu se do filmu vloží reklama?

je reklama vždycky po stejné době nebo si někdo ten film pouští a hledá vhodný moment, kam by reklamu vložil, aby to nenarušilo nějakou scénu? a je to připravené už dopředu nebo to někdo řídí přímo v tu chvíli? že někdy jsou na všech statnicích reklamy ve stejnou dobu

Nejlepší odpověď
Damiana

Ano, reklamní časy jsou obvykle přesně dány a tak se i nabízejí a prodávají klientům. Pochopitelně – čím sledovanější čas (prime time) a pořad, tím více reklamy (vyšší cena). Proto se stane, že když někdo vysílá třeba premiérově oscarový, veleúspěšný film nebo důležitý TV přenos (obvykle předávání nějakých cen), reklamních časů se nabídne více a pochopitelně budou delší. A to se na závěr přidávají vždy ještě před pokračováním filmu upoutávky (self promotion), někdy i sponzor pořadu (ten se vkládá i ještě před reklamou a muže jich být nékolik). Tak ze tříhodinového filmu může být klidně i pětihodinový.
U obvyklých seriálů, reprízovaných filmů a dalších pořadů TV stanice jsou reklamní časy obvykle pevně stanoveny. Některé pořady jimi ani nejsou přerušovány (třeba zpravodajský servis). Jejich prodej má na starosti marketingové oddělení televize.

Další odpovědi
tom004

Podle mne člověk,který o filmu nemá ani páru.Pokaždé je reklama umístěna tak,aby co nejvíc narušila děj.Pamatuji si přestávky v kinech,během kterých bylo možné si zajít na limo,nanuka,ap.Ale vždy to bylo po ukončení nějakého děje, a ne „uprostřed slova“.Myslím si,že dneska je ůplně jedno kam ji nacpou,hlavně že je spokojen zadavatel.Ten si tu reklamu dost tvrdě zaplatí,tak si zřejmě i poroučí.A di­vák,ten to přece nějak „přežije“.

zzzzz

Nevím, kdo to vybírá, ale řekla bych, že to dávají přesně v momentě, aby narušili, nějakou napínavou scénu. Proto se na TV nedívám, když chci něco vidět, stáhnu si to s netu bez reklam.