Zvědavý

Kdo všechno má pravomoc mi udělit pokutu nebo mě zatknou (zadržet) ?

Pokud vím má na to právo pouze Policie ČR a Městská policie, je tak ? Žádná Prevence kriminality ani Security ne že ? A kdo všechno má pravomoc mě odněkud vyhodit ? Taky jen policie že ? – A zeptám se přímo: Může mě ta prevence kriminality nebo security vyhodit z nádraží nebo mi dát pokutu za to že čůrám u zdi ?? (Kdo z nás to někdy neudělal ??) Díky

Nejlepší odpověď
karel1412

Může tě vyhodit i security od toho tam konec konců je … dále ti může dát pokutu třeba revizor a další je toho mnoho..

Další odpovědi
gecco

Pokutu ti může udělit třeba městská knihovna…
😉
Nevím, co je „Prevence kriminality“, ale Security (jakákoli bezpečnostní služba) tě může ze soukromých prostor vykázat (vyhodit)… To, koneckonců, může i vlastník nebo kterýkoli člověk vlastníkem soukromých prostor pověřený…
Stejnětak tě při páchání přestupku nebo trestného činu může kterýkoli člověk zadržet na dobu nezbytně nutnou k tomu, aby tě předal policii (ať už PČR nebo MP)…

Lamalam

Pokutu ti může dát třeba ČIŽP, Veterinární správa a celá řada dalších subjektů. Vyhodit se soukromého objektu tě může jeho majitel nebo jím pověřená bezpečnostní agentura.

ReHu

Já teda u zdi nečůrám.
Další > karel 1412

cukrar

Postupně,
pokutu může dát více subjektů, ani netušíte kolik jich je..
Prevence ani Sekurity opravdu ne.
Vyhodit -vykázat Vás může spoustu firem, osob, ostrah, záleží kde se nacházíte.
Ano i z nádraží Vás můžou vykázat.
Pokutu Vám nemůže dát sekurita ani prevence.

ptáč

Někoho můžou vyhodit už za to, že přišel. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=c6cMDTiz­xwo

Verejný funkcionár, či policajt homofób?! Sloboda na spôsob Fica.
Martin Dano