sarinks258

Kdo víc vydělává a kdo je naopak nejhůř placený?

Ahoj,
máme zjistit,jaké povolání má velký plat a kdo je nejhůř placený?
Předem děkuji:-)
Doplňuji:
A jak jsou na tom právníci či kriminalisté?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejvíce vydělávají manžeři polo a nebo celostátních podniků (ČEZ, České dráhy atd. popř.manažer Sazky a jemu podobní). Nejméně vydělávají ti co dělají rukama a prakticky vyrábějí výrobky.Dělníci u pásů, pokladní atd.Tyto profese dělají buď za minimální mzdu a nebo za 10 tisíc.
a pro Awve
Kde jsi na to přišel, že ve fabrice někoho někam můžeš poslat?
Tam je to ještě horší než u učitelů.Ve fabrice si nemůžeš pustit hubu na špacír ani mezi spolupracovníky, vždycky se najd nějaký, který donáší.
Dělal jsem v hodně firmách a tam když chtějí prouštět tak musí dělníci napsal lidi, kterří by se měli propustit a kdo obdrží nejvíce hlasů, tak jde.Připouštím, NENÍ TO VŠUDE.Ve většině firem se ale propouší PODLE VĚKU.Zkrátka když je potřeba propouštět, TAK JDOU PRVNÍ LIDI NAD PADESÁT LET VĚKU.U učitelů je to také tak???
Ukaž mě na pracáku kolik učitelů tam je nad padesát a kolik DĚLNÍKŮ tam je nad padesát.A TITO LIDÉ VĚTŠINOU DĚLALI ZA MÉNĚ NEŽ DESET TISÍC.

Další odpovědi
anonym

Politik, zbytek si dohodí přes různé tendry.
Na hranici chudoby je 1.5 miliónu lidí, takže i pracující. Těch profesí je spousta co pobírají minimální mzdu (8.500 Kč), pokladní v marketech, vrátní, strážní, pomocné síly.
Doplňuji:
Právníci jsou za vodou, řídí se vyhláškou o uhradách za úkony + smluvní částka.
Kriminalisté, nevím, ale 350 hodin na oltář vlasti zdarma.

Kura

Chtěl bych reagovat na Awe. Protože to bude asi učitel. Pokud si učitel neumí sjednat respekt ve třídě, neměl by tuto profesi dělat. Jsou placení více než dobře učitelé. Za ty 3 měsíce placeného volna to určitě stojí, těch pár hodin ve škole. A hlavně nevykládejte nic o mimoškolní přípravě a opravování úkolů. Všichni jsme do školy chodily a viděly jsme na vlastní oči, že učitelé opravovali vždy v hodinách. Pár učitelů i znám a ti tvrdí, že plakat musí na veřejnosti, zvlášť pokud jsou v odborech. Je to dokonce pár učitelů a oba mají přes 20 tisíc hrubého a to na základní škole ! To je málo ? Do práce pěkně na půl osmou, ona končí ve 12 a on ve dvě. Paráda. Do dnes lituju, že jsem přijetí na „pajdák“ zahodil a nešel ho vystudovat. Takový veget … Vůbec neví „páni“ učitelé, co dělají ostatní lidi za práci a jen řvou, že mají málo. Hnus velebnosti !

anonym

Koukni na http://www.is­pv.cz/cz/Vysled­ky-setreni/Aktual­ni.aspx .

Awe

řekl bych že nejhůř na tom budou učitelé základních škol…Plat je podprůměrný a za ty nervy to nestojí.Ve fabrice někoho alespoň můžeš poslat do p… když to není samozřejmě nadřízený.Ale učitelé musí držet hubu a potom to prostě nedávají
Doplňuji:
lahny:ale teď se nebavíme o tom kdo nemůže sehnat práci.a já si opravdu myslím že učitel má práci náročnější než dělník ve fabrice.Viděl si dneska ty spratky? je mu 12 pošle tě do kosočtverce ani nevíš jak a nesmíš říct ani půl slova.Nedej bože mu dát pohlavek.Ve fabrice se pohádáš a popřípadě po práci si to jdeš vyřídit jako chlap mimo areál.A nezlob se na mě ale učitel musí být vzdělaný.A za ty školy je to opravdu mizerná práce.Ve fabrice může dělat kdejaký „blbec“

kuros

v ČR jsou obecně velmi nízké platy v zhledem k cenám a nákladům na životní potřeby. Není pravda, že např v Německu jsou náklady na bydlení násobně vyšší než v ČR. Obecně ale celkem solidní příjmy jsou v oblasti IT, bankovnictví, obchodu a zprostředkování (realitky)… Mzdy které nepokryjí životní potřeby jsou zejména u výučních oborů a nekvalifikovaných , samozřejmě v případě, že je dotyčný zaměstnanec. Moje odpověď je velmi obecná ale není možné vyjmenovat konkrétní povolání. Liší se vlivem mnoha faktorů jako jako jsou např odpracované hodiny apod, např řemeslník vydělá 20tis/měs ale pracuje 12 hod denně/7 dní v týdnu. Podobný nebo vyšší plat může mít zaměstnanec v administrativě ovšem za 150hod/měs.

Awe

Všichni jste chytří ale já právě dělám ve fabrice a na směny…A vidím co za blbce bez sš nabírají…Nedivím se že je taková nezaměstnanost protože kdo by debila zaměstnal?A co čekáte?Že bez učňáku budete vydělávat 20 000? Já jsem naprosto spokojen jak s prací tak s finančním ohodnocením.Ono jde o to snažit se, pracovat a nebýt debil.Vidím jak banda stojí a čekají na seřizovače než jim vytáhne trubku z dírky, vidím jak čekají než jim někdo dá paletu.Vidím jak si chodí s kávičkou na cigaretku a neřeší nějakou pracovní dobu.A tihle mají mít 20 000?Za co proboha.Každý má to co si zaslouží

anonym

pro Awe
Neznám učitele, který by učil za 8–9tisíc, což mají dneska lidi, kteří pracují rukama a to ještě na tři směny.
Na kolik směn dělá učitel?Ví učitel co to je přijít z noční a když je 10hodin, tak ho už zase volají do práce, protože nepřišel jiný pracovník na směnu?

arygnoc

všeobecne platí:

kto vytvára nejakú materiálnu hodnotu, ktorú všetci potrebujeme, je najhoršie platený. (manuálne pracujúci človek).

kto sa na jeho práci priživuje, je platený najlepšie (pričom žiadnu hodnotu nevytvára, ak nepočítame hodnotu finančnú, ktorú si za svoju „prácu“ prihodí).

kuros

Awe a podobní by neměli přispívat svými názory. Výrazně zkreslují pohled na danou problematiku a soudí velmi jednostranně. Dotyčný vůbec neví co provádí např pracovník „ve fabrice“ a posuzuje vše dle svého dojmu. Je možné posoudit je-li chytřejší nebo „vzdělanější“ člověk jenž zhotovuje dle strojního výkresu zapojení hydrauliky a musí spolupracovat s konstruktérem, společně řešit situaci nebo učitel na zákl. škole vysvětlující žákům stále stejnou látku? Osobně tvrdím , že ani jeden z nich to nemá jednoduché ale oba mají nízký plat, protože pracují v ČR, kde jsou obecně nízké platy..a to se potom dohadují všichni…možná proto, že se považují za vzdělané takový jako „blbý“ Awe .

lukas.zmizik

kdyby měl učitel pravomoc dát facku neposlušnému šmejdovi, tak neřeknu ani půl slova… že je učitel při jakékoli školní akci jednou nohou v kriminále, to taky nemusím zdůrazňovat. a kdyby si v dnešním světě všechny děcka byli rovni, a né že příjde fotr smrada v X trojce, začne před zbytkem třídy vyhrožovat učiteli kvůli pětce z diktátu… dnes není problém, aby se rodič postavil za smrada, kterému se nechce do školy, a ještě mu napsal omluvenku… ale jak v tom někdo vidí jenom ty tři měsíce „volna“, je pak těžko s někým takovým diskutovat…