Mirdas

Kdo vás překvapil ?

Někdy se ocitneme v situaci, kdy je nutno se okamžitě rozhodnout a jednat.
Často se v této situaci projeví člověk kterého jste do této chvíle všichni podceňovali a on v dobrém překvapí.
A naopak člověk, na kterého by jste v právě v danou chvíli nejvíce spoléhali se náhle projeví jako největší ...... !
Zažili jste něco takového ?
Doplňuji:
-
V devadesátém jsem potkal kluka který o sobě vyprávěl neskutečné historky, včetně pobytu v cizinecké legii a jak prošel drastickým výcvikem i se spoustou zahynuvších spolubojovníků.
Jednou jsme se připletli k dopravní nehodě kde byli zranění a hrdina omdlel.

Jak se k těmto lidem dále stavíte ?

Nejlepší odpověď
ten který je

Naposledy mne překvapila jedna zdejší uživatelka svými příspěvky.Nejprve se projevovala jako dívka která těžce zápasí s pubertou a posléze ta samá osoba s příspěvky člověka s akademickým titulem.

Další odpovědi
Akzeret

Ano, zažila. Myslela jsem, že člověk se vzděláním zvládne určitou situaci daleko lépe, než člověk daleko mladší a nevzdělaný. Díky správné reakci třináctileté holčiny byla poskytnuta pomoc vedoucímu na táboře ve správnou chvíli. Být to na onom vzdělanci, vedoucí by pod skálou zůstal asi věčně.
Stejně tak jsem překvapila i sama sebe. V dobrém. Myslela jsem si kolikrát, že něco nezvládnu, zbytečně se podceňovala, a nakonec to dopadlo dobře. Ale s podceňováním skončit nehodlám – stres a tlak je u mě poháněč motoru ;)

Questman

Ano, například když jinak celkem hlupec a třídní šmejd zcela nečekaně poskytl perfektní první pomoc spolužákovi na základce, na kterého spadla židle a on upadl do bezvědomí, zatímco půlka třídy myslela, že raněný si dělá srandu a učitelka (mimochodem vedoucí kurzu první pomoci na naší škole) zatuhla ve dveřích a jen vyděšeně zírala ;)

Negativním příkladem je pro mě situace, kdy jinak docela dobrý kamarád a slušnej kluk se připojil k šikaně mladšího žáka. (sice jen chvilkový zkrat, „jen“ mu nadávali a hned druhý den se mu omluvil a později ho bránil ale i tak to pro mě byl docela šok :( )
Doplňuji:
Šmejd se zatím moc nezměnil ale jeho sviňárny už se snášely lépe s vědomím, že když má dobré srdce, tak z toho vyroste :)

Kamarád, jak jsem říkal, uznal chybu a pokusil se ji napravit jak mohl. Tudíž jsem mu to odpustil a dneska už se tomu můžeme zasmát.

Nicméně musím přiznat, že v krizové situaci už bych na něj asi nespoléhal tak, jako dříve :(

Tvého „hrdinu“ soudit nemůžu, protože ho neznám, ale myslím, že pokud je rozumný, tak stáhnul ocas a už se radši nechlubí nebo alespoň v tvé přítomnosti provinile klopí zrak. Jestli ne, tak mu to, až se zase potkáte a on se bude chlubit, nenápadně připomeň ;) Jestli ani to nepomůže, tak už bych se s ním nestýkal, protože ho už nic nezmění. Pak to ber tak, že on sám se tím trápí, protože až se v těch svých výmyslech začne ztrácet, tak ve společnosti velmi klesne.