panxnotdead

Kdo vám jako první z rodiny nabízel alkohol? A v kolika jste se opili?

Mě vždycky dával Vaječnak můj praprastrejda a rád na to vzpomínám. Je mi 15, ale ještě jsem se neopil. Jak jste na tom vy?

Nejlepší odpověď
radce

Strejda se ženil, když mi bylo 15, trošku jsem se dostal do nálady…
V šestnácti mi poprvé táta v hospodě objednal pivo…
Poprvé jsem se pozvracel před tátou v sedmnácti, pak už jsem chodil blít jinam…
…ale dnes je to většinou trošku jiné než před třiceti lety…

Další odpovědi
briketka10

naše prababička a to nám bylo asi 5 se ségrou slivovici !! ☺
pak už tety z moravy vínko a babička burčák to jsme se
opíjely pravidelně na prázdninách ☺
Doplňuji:
jednou jsem se taky ve 14 zlila, jako dělo a taťka mě léčil celou noc..

anonym

Já to měla obojí najednou. Ochutnávku i následky. Ve druhé třídě jsem vzala spolužáky k nám domů a při hře jsme dostali žízeň, tak jsem všechny uctila máminým domácím rybízovým sirupem. Chtěla jsem jim dopřát, tak jsem ho málo ředila vodou, stále to bylo jakési kyselé. On ten sirup totiž nějak zkvasil, mamka to nevěděla natož já. Opili jsme se všichni, moji rodiče po návratu ze zaměstnání vyhodnotili rychle situaci, dali mě spát a ostatní spolužáky rozvážel tatík a předával s patřičným vysvětlením rodičům. Pomatuji se. že se domů vrátil také poněkud pod vlivem a teprve až tehdy se mamkou trochu pohádali. Druhý den jsme všichni „opilci“ nešli do školy a rodiče nám každému napsali jiné omluvenky. Rodinné důvody, nevolnost atd…Na každém srazu základky na tu příhodu dojde řeč. :))
Doplňuji:
Od té doby nesnáším jakékoliv ovocňáky, různá vína domácí výroby a tak vůbec.

anonym

Tak první alkohol(meruň­kovici) jsem pozřel ve věku svých 14 -ti let! Byl jsem opilý,jak se říká,na mol a už nikdy v životě jsem nepozřel alkohol!

manon

Prateta rybízové víno – považovala ho asi za mošt :) Naštěstí mi to nechutnalo (bylo mi třináct) a tak jsem se nepřiopila, jako někteří :)

huxa

babička něco mezi pivem a burčákem, nejspíše obojí, když jsem u ní byl na prázdninách. Bylo mi asi 7 let.
Asi mě většina lidí bude odsuzovat za to, co teď napíšu, ale poprvé jsem se s prominutím zlil do bezvědomí (asi 20 minut jsem byl mimo, jestli bezvědomí, nebo jen jsem usnul se už asi nikdy nedozvím). Bylo mi tehdy 13 let. Měl jsem v sobě 2 sedmičky bílého vína a ještě nějakou medovinu s čajem (dopíjel jsem po spolužačkách :) ). Od té doby jsem se opil ještě jednou, to jsem měl 3 deci domácí slivovice, pivo a trochu vína. Nikdy jsem se nepozvracel z alkoholu, ani jsem neměl opici, vždy jsem byl na druhý den čilý jako rybička. Rodiče tenkrát na mě nic nepoznali, to vím jistě.

iceT

Ve věku 9–13 mi babiččin bratr,kterému jsme říkali stejně strejdo,nabízel červené domácí víno,prý dobré na krvinky,protože jsem byla vždy bledá.Ale nikdy mi to nechutnalo,trochu opilá jsem byla těsně před 16 narozenina­mi,koncem školního roku po rozlučce s třídou.Byly jsme dvě kamarádky a že se třídou nepůjdem,že půjdem samy do kina nebo tak,ale přivtěřila se k nám jesště jedna holka,tak jsme šly do kina na film Dvojí hra(Renegades)pak jsme koupily láhev zelené,tu jsme tak nějak ucucávaly a šly jsme ke kamarádce spát.Já na druhý den jsem doma dostala világoš,protože po škole jsem měla jet domů a nedojela jsem.

honza19hk

kolikrá jsem byl na mol nepočítám,ale nikdy jysem neudělal žádný průser a nebyl na záchytce.
Nicméně vyrůstal jsem na vysočině, unás v rodině se dost pálila domácí slivovice,takže tuu mě nalejval děda,asi v 10 letech mě ji dával do čaje-hlavně v zimě. No a co se týče piva tak to jsem začal pít tak nějak v 6 třídě zš. Ale nepiju ho ve velkém ani dnes,zhruba tak asi basu za týden.

anonym

jako první mi děda dal ochutnat pivo, když jsme jedli makrelu a byly mi asi 4 roky. Ale ochutnala jsem jen trochu, nechutnalo mi to xD
A poprvé jsem se opila, když mi bylo asi 15 nebo 16? Když jsem se sestřenkou a jejími kamarády chodili po berouně a holky mě navedly vypít půl litr piva a ex… pak se mi trochu míhalo před očima, když jsem scházela ze schodů a prala jsem se s mladší sestřenkou o klacík, ale to bylo asi tak vše :D

pusinka50

Já na mý 15-tý narozeniny doma vypila před rodiči pár skleniček griotky a pak jsem nemohla trefit jehlou na gramodesku, nebyla jsem zvyklá pít, tak jsem moc nevěděla, co se se mnou děje.
A na Silvestra v 18-ti letech jsem se málem otrávila rumem, ach mě bylo zle, divím se, že jsem to přežila a od té doby nemůžu rum ani cítít, jedině do cukroví, ale za korunu s flašky si nedám ani náhodou, smrdí mi to hrozně, ale to samý fernet a vodka, prostě nemůžu, už dopředu se mi obrací žaludek

BANAN93

prababička nevim kolik mi bylo, ale dostal jsem trochu francovky na kostku cukru :D
pak třeba když jsem měl svátek nebo narozeniny tak ona mi gratulovala a tajně mi dala srknout na dně panáka becherovky opilej jsem nebyl :D

a nejvíc opilej jsem byl o jedněch velikonocích … to mi bylo asi 16–17 a všude po vsi panáky (pamatuju si asi 25 a všude neco jinýho), pak pár tahů z trávy a to byl konec … poslední místo co jsi pamatuji tak jsem se pak probral o 300m dál (asi mě kamarádi táhli) pamatuji si jak jsem se vždy probral při zvracení a ze všech sil se pak odkutálel kousek dál abych neležel v … a vzbudila mě obecní policie se slovy „pojďte my vás hodíme domů“ na to sem odvětil „to je dobrý“ a zvedl se a šel na úplně na jinou stranu než byl můj dům, kde sem zase ležel asi 2h. Když jsem konečně dorazil domů a dal si večeři (čočku) ta šla ven..... a šel jsem se podívat jak dopadli kamarádi… a viděl autobusová budka zeblito… a šel po stopách dál a jednoho jsem skutečně našel – ležel u hřiště v trávě a v delíriu kousal do drnu trávy :D :D :D

Druhý den jsem potkal jednu hodnou pani, která u sebe měla na návštěvě vnučky a seřvala mě, že místo toho aby sme je přišli vyšupat tak sme se válali v prachu jak prasata :D

je to trochu barbarské, ale zase je to zážitek na jakej se nezapomíná a u sešlostí se na to dobře vzpomíná :D

briketka10

BANAN93 dost dobrý, takový vzpomínky mám s kapelou to jsem
jezdila po koncertech a taky se pilo, no jo a k jídlu jen párky, tak
to všude vypadalo přesně tak, jak popisuješ ☺

manon

huxa: Neodsuzuji :) Ale chtělo by to menší dávky, ne?

manon

honza19hk: „Abstinenti“, co zvyšují celorepublikové průměry :)

manon

Tak mne napadá, nepiju já málo? Nemám špatný pitný režim? :) Aaaale, ono se to v tom moři mých vad už ztratí :)

briketka10

nezoufej máš času dost, ale
pozor na pančovanej alkohol
stačí sklenka pivka po obědě ☺

manon

:)