Avatar uživatele
hanulka11

Kdo už zasel nějaká semínka květin či zeleniny?

Jaké druhy si sami pěstujete?
Doplňuji:
Myslím samozřejmě doma do sadbovačů,ne do zahrady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, Radak, tom004 před 4812 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Právě dnes ráno,semínka 6ti druhů chilli papriček (Satan¨s Kiss,Red Cayenne,Habane­ro,Black Hungaria ap.). A ještě semínka citronovníku,která jsem dostal a snad do 5ti let,by měla být první „úroda“.
Doplňuji:
Dudu dík za upozornění. Zkusím,uvidím. V nejhorším případě z toho bude ten kvetoucí stromek. 🙂

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Tome nechci Vám kazit radost, ale přečtěte si prosím tento odstavec:

Pokud jste si ze semen mandarinky, citronu, pomeranče či grapefruitu vypěstovali vlastní rostlinku, bohužel bez roubování nepokvete a nebude tudíž tvořit plody. Takto vypěstované rostliny rostou keřovitě a mají ostnité stonky. Takovéto divoké rostliny je třeba naroubovat, aby začaly kvést a plodit.
Před pár lety jsem také pěstoval citroník a vzpomínám si, že rostlinka byla roubem na podnoži grepu. Několik roků kvetla i rodila a dělala nám radost. Stejného výsledku lze dosáhnout při troše trpělivosti vegetativní cestou – nechat zakořenit větvičku z naroubované rostliny. Tyto pokusy jsme praktikovali doma v bytovce a podařilo se nám vypěstovat také kávovník vč. sklizně několika zrnek kávy a banánovník čínský -banány byly sice menší, ale krásně sladké a šťavnaté. Dodnes mám odnož na komodě vedle postele a známým se občas chlubím, že jsem jeden z mála lidí, kteří v Česku spávají pod banánovníkem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Radak

Zatím jsem vysela – a částečně sklidila řeřichu na chleba. Vzhledem k omezeným panelákovým možnostem se chystám vyset nějaký kytky, ale na pytlíčkách je pro výsev napsán březen, tak to zatím odkládám. Stejně tak mé oblíbené bylinky hlavně – bazalku a majoránku. Už se nemůžu dočkat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

tak paráda, ať vám to pěkně roste
také musím papričky zasít je nejvyšší čas

před 4812 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek