hanulka11

Kdo už zasel nějaká semínka květin či zeleniny?

Jaké druhy si sami pěstujete?
Doplňuji:
Myslím samozřejmě doma do sadbovačů,ne do zahrady.

Nejlepší odpověď
tom004

Právě dnes ráno,semínka 6ti druhů chilli papriček (Satan¨s Kiss,Red Cayenne,Habane­ro,Black Hungaria ap.). A ještě semínka citronovníku,která jsem dostal a snad do 5ti let,by měla být první „úroda“.
Doplňuji:
Dudu dík za upozornění. Zkusím,uvidím. V nejhorším případě z toho bude ten kvetoucí stromek. 🙂

Další odpovědi
dudu

Tome nechci Vám kazit radost, ale přečtěte si prosím tento odstavec:

Pokud jste si ze semen mandarinky, citronu, pomeranče či grapefruitu vypěstovali vlastní rostlinku, bohužel bez roubování nepokvete a nebude tudíž tvořit plody. Takto vypěstované rostliny rostou keřovitě a mají ostnité stonky. Takovéto divoké rostliny je třeba naroubovat, aby začaly kvést a plodit.
Před pár lety jsem také pěstoval citroník a vzpomínám si, že rostlinka byla roubem na podnoži grepu. Několik roků kvetla i rodila a dělala nám radost. Stejného výsledku lze dosáhnout při troše trpělivosti vegetativní cestou – nechat zakořenit větvičku z naroubované rostliny. Tyto pokusy jsme praktikovali doma v bytovce a podařilo se nám vypěstovat také kávovník vč. sklizně několika zrnek kávy a banánovník čínský -banány byly sice menší, ale krásně sladké a šťavnaté. Dodnes mám odnož na komodě vedle postele a známým se občas chlubím, že jsem jeden z mála lidí, kteří v Česku spávají pod banánovníkem.

Radak

Zatím jsem vysela – a částečně sklidila řeřichu na chleba. Vzhledem k omezeným panelákovým možnostem se chystám vyset nějaký kytky, ale na pytlíčkách je pro výsev napsán březen, tak to zatím odkládám. Stejně tak mé oblíbené bylinky hlavně – bazalku a majoránku. Už se nemůžu dočkat.

hanulka11

tak paráda, ať vám to pěkně roste
také musím papričky zasít je nejvyšší čas