Kdo určuje módu?

Nejlepší odpověď
quentos

prý ji „diktují“ módní časopisy. Další důvod, proč se na ni vy****

Další odpovědi
iq

Pokud myslíš pozemskou tak člověk.

led

Obchodníci

hanulka11

Určitě to bude Paříž a její módní návrháři.Tam jsou nejlépe oblékaní jedinci .

FilosofovaEm

Doporučuji film Ďábel nosí Pradu, tam to Meryl Streep skvěle vysvětluje 🙂.

Terryle

Ti největší magoři, co vymýšlí co největší hrůzy, dělají si legraci z celýho světa a zbytků vkusu a zkouší, co jim ještě projde. Něco z toho se občas chytí a ejhle, máte módní hit.

HaeS

jinak tady si přečtěte moji osobní úvahu.. je to celkem k tématu..:
Dnes se pojďmě zamyslet, jak donutit lidi, aby nosili více extravagantního oblečení a nezůstávali u dlouhotrvajících modelů? Myslíte, že pro lidi je extravagantní oblečení moc extra? Myslíte, že lidé chtějí vypadat dobře a zůstat v tmavém koutě světa, neviděni a neslyšeni? Moje odpověď je nechtějí. Lidé přímo touží po úžasném oblečení, jenže je tu problém. Problém nazývaný podmanivost okolí. Právě podmanivý lidé čekají na černou ovci ve stádě, až začne nosit a propagovat extra oblečení. Do té doby je to pouze oblečení, které oni nikdy nebudou nosit. Proč? Kde se objeví ona černá ovce a odstartuje éru nové kolekce extra oblečení? Jsou to modelky? Jsou to celebrity? Ve většině z nás, když stojíme v obchodě, držíme krásný model, si řekne: ,,je to opravdu krásný model, ale nemůžu si to vzít na sebe, co by na to řekli ostatní“. Kdo je v tomhle případě černá ovce? Představme si, že jdeme po ulici a uvidíme onu černou ovci v nejnovějším modelu od Vivienne Westwoodové, nebo Alexandra McQueena. Co si o ní řekneme? Jsme stejně sobečtí jako si myslíme o ostatních, když stojíme v obchodě a v ruce máme extra šaty? Nebo třeba nám hlavou problikne něco jako neoficiální kastovní systém, kdy lidé větší vrstvy nosí extra oblečení a lidé nižší ty vyšlé a hnusné? Opravdu v nás dříme cynická podezřívavost, nebo si to jen namlouváme a máme strach zkusit něco nového? Je také brát v potaz slovo extravagantní oblečení – jakého rozsahu. Nemluvíme tu o rozsahu Lady Gaga, ale o rozsahu muž-sukně-páskové boty. Sukně například od J. P. Gaultiera. Lidé si kladou často hodně otázek, jaká je ale ta správná?

HaeS

U každého to je individuální. Dobře.. pojďme to zkusit. Za prvé – submisivní chlap, bez vkusu a má přítelkyni, která má nějaké estetické cítění. Nelíbí se jí, jak se její přítel obléká, vezme ho do butiku a koupí mu oblečení. V jeho případě mu určuje módu jeho přítelkyně. U jiného to je módní časopis. U jiného to je celebrita, kterou se někdo „napodobuje“. U jiných to jsou návrháři. Ovšem mohli bychom tady spekulovat o tísic a jedna dalších možností, na „kdo určuje módu“.