wendy05

Kdo umý rozbor věty napište prosíím

Muž a pes se brodili sněhem po stezce společně. Muž byl sebevědomý a plný energie, ale na severu byl nováčkem. Nedbal rady zkušených starousedlíků, že v takovém mrazu nikdo nemá cestovat sám.

1. Z kolikati vět se text skládá? Určete zda se jedná o jednoduché nebo souvětí. U souvětí určete počet vět.
2.Z první věty textu vypište základní skladební dvojici a určete druh podmětu a přísudku.
3. V druhé větě textu určete slovní druhy.
4. Vyjádřete obsah posledního souvětí větou jednoduchou.
5. Nahraďte slovo enrgie synonimem.
6. Vypište z textu zájmena a určete jejich druh.
7.Určete větné členy- společně, na severu, nikdo.
8. Vysvětlete kdo byl starousedlík
9.Popište psa který muže doprovázel.

Kdo by cokoliv věděl prosím odepište budete moc hodní :) ♥

Nejlepší odpověď
Drap

9, Pes byl menší, chlupatý, tříbarevný kříženec několika ras, spíše hubený , špatně asociovaný s částečně projevující se displazií.
Do ostatních se nebudu pouštět.

Další odpovědi
Děda Louda

Takovídle vjecy tady asy ňygdo neumý.