Zvědavý

Kdo tohle napsal ?? (invaze 1968)

Existuje zvací dopis, KTERÝM PĚT FUNKCIONÁŘŮ KSČ ŽÁDOLO SSSR O INTERVENCI, měla zůstat utajena. Signatáři ji popírali, dopis by pro ně znamenal obvinění z velezrady. Ze sovětských archivů se vynořil v létě 1992. KDO BYLY TY HYENY CO NAPSALI TEN ZVACÍ DOPIS ????

Nejlepší odpověď
fcoop

Zvací dopis je obvyklé označení nedatovaného dopisu, který v srpnu 1968 poslali Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek a Vasil Biľak Leonidu Brežněvovi. Obsahoval výzvu k pomoci všemi prostředky proti údajné hrozící kontrarevoluci v Československu. Dopis se stal pro sovětské vedení záminkou pro invazi do Československa 21. srpna 1968. Byl psán rusky. (Net)

Má cenu to komentovat?
Snad jen tak – vždy se najde nějaká krysí parta,která začenichá šanci a přeochotně vleze někomu do rekta.
Určitě se jim tam líbilo,soudru­hům,vždyť to bylo jako doma.

Další odpovědi
mosoj

Někdo se nám po 46 letech probudil.
Doplňuji:
Vážně teď z toho už nic nevytřískáš.