BEAES

Kdo to ví…???

Vězeň odsouzený k smrti dostal za vzorné chování na výběr. Bude-li jeho poslední řeč před popravou pravdivá, bude sťat. Bude-li to však lež, bude potupně oběšen. Vězeň byl, ale takový chytrák, že se svou závěrečnou řečí osvobodil úplně.
Co řekl, že nebylo možné ho ani utopit, ani ho připravit o hlavu?
Doplňuji:
Nápověda-chce to negaci......

Nejlepší odpověď
kropitko

Vězeň řekl…Budu určitě utopen.

Tak on to byl chyták?
Doplňuji:
No tak mi to tak zamotalo hlavu,že už mi to vůbec logicky nemyslí…

Další odpovědi
verka

Slovo utopit mělo být už ve vaší otázce?

BEAES

Řešení
Může říct třeba: „Vy mě neoběsíte ani nesetnete.“
Kdyby ho pověsili, tak by lhal s tím neoběšením. Oběsit ho nemůžou. No, ale setnout ho také nemůžou, protože by musel lhát.