SimcaKupkova

Kdo to má těžší muži nebo ženy?

Já nevím ale myslím si že 100% ženy. Nechápu také proč si ženy musí holit nohy a muži chodí jako gorily nebo proč se žena musí starat o děti a o domácnost a muž si válí šunky na gauči u televize? A když si muž vezme něco nevhodného na sebe nebo když něco provede proč ostatní ženy řeknou no joo vždyť je to chlap! A pro ženy je jaká výmluva?Žádná,proč?Co­pak za vše odpovídá žena?

Nejlepší odpověď
anonym

Naše maminky si dříve neholili ani nohy,ani podpaží.Myslím,že tohle rozhodnutí udělaly ženy.Nohy,aby byly krásné a hladké,podpaží,to je jasné.Při pohledu na upocené chomáče nevábně vonící,tak to se dělá šoufl snad každému.Naše role se ve společnosti tak nějak vyrovnaly.Dávno tomu,co rodinu živil muž a žena se starala o domácnost.Dnes je úpně běžné,že se i domácí práce dělí,muži i vaří(mnohdy lépe než my ženy).Co je jasný,že nás nenahradí v rození dětí.Jak se zpívá v jedné písni-..jaký si to uděláš,takový to máš.

Další odpovědi
arygnoc

ono je to si nastejno.

a k tomu holení:

já si ještě pamatuji, když se chlapi holili a ženský nosili náušnice.
Dnes to je naopak.
Doplňuji:
barnajka:

jejda, já tě odněkud znám. ;)

přesně tohle mi dělala ta moje – „snad si nemyslíš, že se maluji kvůli tobě, vždyť už tě mám doma, ne?“

jojo, dávam za pravdu, mnohdy si to ženský děláte těžší, než to je, ale to platí i pro chlapy.

spíš mě irituje, když vidím, jak hezká holka po porodu stloustne a nestará se o sebe (však chlapa mám doma) a pak se stěžuje, že o ní nemá zájem (tak i tak, lol). ale to neplatí jenom po porodu, jaksi to platí všeobecně. ale chlapi asi dělaj to samý, hm.

tom004

Ono to nebude tak kritické.Tipuji 50/50.Ale obávám se,že dnešní ženy pro samou emancipaci,za­pomínají na to,že jsou ženy.

barnajka

Trochu mi to připomnělo jednu takovou legrácku, co mi kdysi poslala kámoška.

„Když je ženská hubená, není jí za co chytit, když tlustá, má zhubnout. Když je milá, přetvařuje se, když není je namyšlená. Když je slušně oblečená, koukají na ní divně, když vyzývavě je ku*va. Když chce vztah je otravná, když ne, je to mrcha. Když chce sex je nymfomanka, když ne je frigidní…naopak – muži jsou bez chyb“ :))

Když si to člověk přečte, MUSÍ uznat, že ženy to mají opravdu v životě těžší: ženská totiž ať udělá, co udělá a ať je, jaká je – vždycky je to špatně a nikdy se lidem nezavděčí :))
Beru tu srandičku ale dost s rezervou, já se svým „údělem“ ženy nijak zvlášť problém nemám. Je fakt, že tu jsou jistý zažitý společenský sterotypy, ale musím zase kriticky uznat, že mnohdy si je vytváříme my ženy samy. Vždycky jsem si třeba myslela, že žena o sebe pečuje a dbá JENOM proto, aby se líbila chlapům a protože se od ní jako od ženy upravený vzhled očekává… Nechápala jsem ženský, co si ničí nohy v 10cm vysokých jehličkových lodičkách – mě by za to teda ten chlap nestál :)) No a pak jsem zjistila, že SPOUSTA žen nosí podpatky NE kvůli chlapům, ale protože se to JIM SAMOTNÝM líbí!!! Spousta žen tráví celou věčnost v koupelně NE proto, že by chtěly oslnit chlapy, ale PROTO, že ony SAMY chtějí vypadat pěkně a upraveně!
To stejný i s tím holením a vlastně i s tou domácností :) Jedna kamarádka se mi jednou svěřila, že jednoho takovýho televizního „papuču“ má doma, ale že jí to vlastně svým způsobem vyhovuje. Je totiž dost energická, ráda se hádá (ona tomu říká „diskuze“). Kdyby byl ten její chlap dokonalý, neměla by k hádkám záminku. Takhle stačí, aby ho jen uviděla sedícího u telky (zatímco ona v potu tváře luxuje) – a už je oheň na střeše a už mu vyčítá a už se hádá – a už je ve svým živlu, šťastná a spokojená na maximum :))

Nikdo tě nenutí žít tak, jak se od tebe očekává a dělat to, co dělat nechceš. Je to tvůj život, ty ho žiješ – tak si ho nastav tak, aby ti po všech stránkách vyhovoval. Nadávat na chlapy nemá cenu – ti jsou v tom tentokrát nevinně. Vyjímečně :DD

Doplňuji:
arygnoc: reakci na vaše doplnění najdete v diskuzi :)

anonym

Tak proč jsi si vzala takového muže?
Doplňuji:
…a proč ženy více používají ty,no však víš?! HA ?

anonym

Ja si myslim jak kdy a jak co …ja neznam zenu ve svem okoli , ktera se mus starat o domacnost , musi starat o deti … nemusela se tedy vdavat za toho gaucaka , nemusela s nim mit deti ..ja tyhle zenske nechapu. A byt chlapem a mit doma takovou zenusku , tak na tom gauci lezim take. Prominte Simco , ale chyba nebude jen v chlapovi … -iv-

AndreiRanger

K otázce:

Chlapy si holí obličej x ženy nohy, zbytek oba podle uvážení (ale obě pohlaví jež považují holení jiných částí těla za zbytečné prosím NEBERTE SI TRIKA BEZ RUKAVU!!!)

S vkusnosti oblékání je to 50_50, vypadá to blbe a basta.

A ne neodpovídá za vše žena, každý zodpovídá za sebe a jestli máte takového smrdutého povaleče, tak s tím něco dělejte – fňukání nepomůže.

Barnajka: " Když chlap podvede ženskou, je děvkař a ona malá podvedená chudinka. Když žena podvede muže, on je paroháč a ona stále malá chudinka, které si ten paroháč dostatečně nevšímal a tak mu to vlastně patří" .............

A trochu ze života, přijmeme hostesku na ochutnávku jogurtů 100kč/H. Hledáme asistentku prodeje, recepční,…

Na kolik takových pozic by asi vzali chlapa??
Za to prace ve skladu, kamenolomu, nebo jen ostraha atd. tam jsou chlapi vždy vítaní…

Chlapi vydají v práci 80% veškeré energie, ženy tak 30% a fňukaj, že maji umýt nádobí…

TĚŽKÝ TO MAJÍ TI CO SI POŘÁD JEN STĚŽUJÍ A NIC NEDĚLAJÍ!!

led

Deti to majú najťažšie,
pozerajú na oboch a nechápu, čo tí dospelí toľko vyvádzajú.

moment

Ač nejsem hermafrodit, necítím se touhle otázkou ohrožen. Vše mají lehčí ženy, protože jejích protějšky jsou většinou, s výjimkou lesbiček, primitivní mužové. Kdežto primitivním mužům jsou oponentkami inteligentní ženy.

barnajka

reakce pro arygnoc: :)) Slyšela jsem ale i příběhy, kdy si chlap svou drahou polovičku schválně vykrmoval a chtěl ji mít co nejtlustší a nejnevzhlednější – jen aby ji měl pojištěnou! Při váze 120 kg se nestávalo moc často, že by se za paní na ulici chlapi otáčeli a slintali touhou :) Nejhorší na tom ale je, že při takové váze se ta holka nakonec začne hnusit i tomu samotnýmu chlapovi, on si pak najde bokovku a je vysmátý, nic mu nechybí.. Zato chudák ženská doma brečí do polštáře, protože vlastní chlap jí zahýbá a jinýho si ona při svých proporcích najít nedokáže. Takovýho chlapa bych nakopala..no zkrátka někam :)

Je fakt, že obě pohlaví mají sklony se natřásat jenom dokud jsou na lovu – to se můžou přetrhnout, aby zaujali, zazářili..a klofli. Jak mají protějšek jistý, necítí potřebu se dál snažit. Asi je to jistý druh přetvářky, možná pohodlnost.. Každopádně si myslím, že je to chyba. Lidi by si měli konečně uvědomit, že NIKDO NIKDY NIC A NIKOHO NEMÁ JISTÝ! Jak se ve vztahu objeví stagnace, stereotyp, nuda a pocit „jistoty“ – je to začátek konce. Člověk by asi měl cítit jakýsi permanentní strach, že to co je dneska, zítra už být nemusí. Ten strach ho totiž nutí neustále na sobě makat a snažit se – a to je to, co vztah potřebuje ze všeho nejvíc: být opečovávaný, dynamický, bez špetky nudy.
Jako puberťačka jsem milovala jistou kapelu a jedna jejich písnička o tomhle je. Zpívá se tam: „Za každým dňom, urobme pár prekvapení. Veď je to ľahké: ty zmeň parfém, a já vodu po holení. Za každým dňom, veď každý deň nemusí byť každý…“.
Přesně o tom to je: nedovolit, aby „každý den byl každý“. Není potřeba vymýšlet žádný velký šílený kousky – fakt stačí drobnost. Tohle kdyby si lidi uvědomili, rozvodovost klesne o 90% :))

Jinak ještě k tomu vzhledu – ženská, co o sebe přestane dbát, protože naivně věří, že ji její drahoušek miluje hlavně pro tu její vnitřní krásu, je holt Hlupaňa :) Proč by měl chlap zůstávat s „ošklivkou“, když na světě jsou další miliony fešand?!
Jenže mělo by to platit i obráceně! Ne že se bude snažit jenom ženská a pán si bude beztrestně pustnout! Nejednou jsem viděla scénu, jak chlap vyčítal partnerce pneumatiku na břiše, celulitidu na stehnech a blbě zvolený šaty – přitom on sám měl pivní bachor, na hlavě lesknoucí se plešku a bílý ponožky v sandálech :D