Kdo to je,ten malý Jarda o kterém se někdy povídá?!

Vypadáš jak malý Jarda,chováš se jak malý Jarda,.....
Doplňuji:
Damiano,děkuji za odkaz,ale má otázka zní „KDO“ je ten Jarda. Ten Jaroslav Malý ze třídy Rockera to určitě nebude!Já myslím,že to byl Jára Cimrman,ale chtěl jsem vědět další názory,třeba toho,kdo ti dal paleček!

Nejlepší odpověď
annas

Opět opravuji nepřesnou odpověď ratavy.

Slovo Jaroslav je odvozené od slova jarý. Jeden z významů tohoto přídavného jména je vznětlivý.
Dost často jsou malé děti vznětlivé, popudlivé, takže jde o pojmenování člověka, který se chová jako malé dítě, tedy jako „malý Jarda“.

Opravdu nejde o konkrétní osobu.
Doplňuji:
Ocko, úsloví je mnohem starší než je váš známý, jehož zmiňujete.
Pro barbakana – nesouvisí rovněž s naším géniem. Podle jazykovědců se u některých úsloví nedá zjistit, kdo první slova pronesl.

Další odpovědi
tom004

Myslím si,že občas to může být každý z nás. 🙂

anonym

Tentokrát si Annas dovoluji odporovat. Malého Jardu skutečně osobně znám. Měří 183 cm, váží 78 kg a bydlí na Sedlčansku. Má 60 let, ale takového malého kluka jste ještě neviděli.
Hračička, maminčin mazánek, člověk neschopný starat se o cokoliv zásadního a důležitého – prostě malej kluk.
Troufám si tvrdit, že tenhle člověk dokáže jako malý Jarda i umřít. A nejsem sama, kdo si to o něm myslí.
Jen si nejsem jistá, že barbakan myslí stejného malého Jardu.
Doplňuji:
Ad Annas: ve vší úctě – byl to vtip a já chtěla Váš seriozní a ryze vědecký styl kapánek „načechrat“. Jenom doufám, že jste se u čtení alespoň trošinku pobavila.

Damiana

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jako-maly-jarda

Doplňuji:
Tak to pardon, ale vždyť ty to vlastně víš ne? 🙂

Myslím, že každý nějakého toho malého Jardu buď zná nebo jím dokonce tak trochu (nebo i víc) je. Nepeskuji, ale když už mi ujedou nervy, tak radši používám – s úctou k Jaroušům: Nechovej se jako mamlas! (ať se dotyčný jmenuje jakkoli). 🙂

ratava

:o)
malý Jarda = Jaroslav, od slova jaro, dříve Vesna…
Vesna bývala bohyně, které býval přisuzován strom bříza…
Bříza patří mezi tzv. pionýrské stromy, tzn.: Malý Jarda = pionýr

…jen názor, ale ruku do ohně za to nedám… :o)

Doplňuji:
ad annas: jak může být názor nepřesný…?

annas

Ratavo, já jsem nepsala názor, ale odpověď. U jazykových dotazů by nemělo jít o názor, ale o přesné odpovědi.

Jsem ráda, že jste se ozvala. Nerada upozorňuji, ale podívejte se prosím na své odpovědi – původ psaní Rusyně, případně definice prvotiny.