quentos

Kdo to je / byl „boča“?

Jedná se nejspíš o nějaký vládcovský titul, ale nemůžu se dopátrat. Dík
Doplňuji:
no to jsem právě našel taky ;{)> jenže on to fakt má bejt člověk.

Nejlepší odpověď
anonym

Našel jsem toto: boccie [boča]
házení koulemi na cíl.

http://slovnik-cizich-slov-on-line.cz/bocci­e+%5Bbo%E8a%5D/

A nemáš překlep,quentosi? Bača?

Další odpovědi
barnajka

Nevím, jestli je to to, co hledáš – ale našla jsem v našem prastarým křížovkářským slovníku z roku raz dva definici:

boča: učeň tunelářský

Mohlo by to být ono? ČLOVĚK to je, vládce ale asi ne – leda že by to byla nějaká alegorie na naše politiky :))

quentos

ee, baču znám ;{)>

quentos

Barnajka: díky! To je on, s tím vládcem jsem se splet.

barnajka

Já toho vládce nemyslela jako rejpnutí! :) Jen jsem si právě nebyla jistá, jestli ten tunelář může být to, co hledáš.. No pokud je to vončo, tak super! A to už jsem ten slovník chtěla při jarním úklidu vyhodit :))

quentos

jak si to tak nevykládal, spíš mě zamrzelo, že jsem si ten význam tipnul blbě ;{)> jako dlouholetej scrabblista bych ho měl vědět ;{)>