Kdo to byli – „Virginští střelci kpt. Morgana“?

Proč byli tak „úspěšní“?

Nejlepší odpověď
annas

V letech 1776 až 1783 došlo k bojům. Britové byli zaskočeni „nerytířským“ bojem americké lůzy, jak vzbouřené Američany nazývali, neboť rebelové místo v sevřených kolonách bojovali v řídkých střeleckých pelotonech, zalehali za terénní překážky, kryli se za stromy, milovali přepady ze zálohy a odstřelovali britské důstojníky jako divoké krocany při lovu. Právě z lovců krocanů pak byla sestavena snad nejlepší a nejelitnější jednotka celého 18. století, Virginští střelci kapitána Morgana, jejichž bojovým a dorozumívacím znamením hudrování krocana pak bylo. Tito vynikající střelci z dlouhé kentucké muškety byli jako jediní vojáci na světě schopni nabíjet svoje předovky v běhu.

Více na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:vWtKGKwRA2kJ:­neviditelnypes­.lidovky.cz/ar­chiv-mytus-elitniho-bojovnika-3-3-d5b-/p_scifi.asp%3Fc%3DA081­019_202019_p_sci­fi_hpe+virgin%C5%A1t%C­3%AD+st%C5%99el­ci&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz

led

Boli to vlastne predchodcovia Rangers, alebo Zelených baretov…