kuba007

kdo to byli legionáři?

Nejlepší odpověď
anonym

Legionáři byli vojáci, kteří bojovali v československých legiích.Více se dočteš zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ces­koslovensk%C3%A9_le­gie

Další odpovědi
anonym

Legionár:
1 – vojak v rímskej armáde slúžiaci v légii
2 – príslušník francúzskej Cudzineckej légie
2– príslušník československých légií koncom 1.svetovej vojny a občianskej vojny v Rusku

Bičiště

Jaké legionáře má tazatel na mysli? Legionáře starověkého Říma? Legionáře v 1. sv. válce – V Rusku? V Italií?
Doplňuji:
Lahni zadal odkaz na Československé legie, ale otázka je bezbřehá, na čsl. legie se ani neptá.