Osbourne

Kdo to byla Amelia Earhart? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Amelia Mary Earhartová (24. července, 1897 – nezvěstná od 2. července, 1937?), letkyně, která záhadně zmizela nad Tichým oceánem během letu v roce 1937. Byla první ženou, která přeletěla Atlantský oceán v roce 1928.

Další odpovědi
panenka

Amelia Earhart v roce 1928 uskutečnila let přes Atlantik. Letěla společně s piloty Wilmerem Stulzem a Louisem E. Gordonem. Vyletěli z přístavu Trepassey na Newfoundlandu třímotorovým hornoplošníkem Fokkerem 7. Odvážná trojice pak přistála v Burry Portu ve Walesu po 20 hodinách a 40 minutách letu. Díky tomuto letu se Amelia Earhart stala celosvětově známou osobností.
více o ní zde v odkaze

Zdroj: http://mladaze­na.maminka.cz/scrip­ts/detail.php?id=4635­18