mosoj

Kdo to byla Eulálie Čubíková?

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych, že Eulállie Čubíková byla, ale stále je, i když v literatuře, obrazem pokřiveného charakteru, tedy toho, že někdo káže vodu, ale pije víno.

Dnes se používá pro jedince včetně politků, jejichž slova jsou v rozporu s jejich činy.

E. Č. se v knize Zvonokosy stala z nouze starou pannou, byla totiž velmi ošklivá.

Ale spíš jde o její charakterové vlastnosti,. Měla ostrý jazyk, neustále šmírovala, kárala, tak zastríala zbožnost a jednala jako pokrytec. Šlo o ženu, která se modlila růženec, odříkávale litanie, ale šířila pomluvy a vyhrožovala. Zkrátka zmije v masce tzv. „božího hovádka“.

K jejím znakům patřila tedy přetvářka, předstíraná morálka, která byla v rozporu s jejími činy,. V souvislosti s předvolebním bojem ukázala svou malost. Je vidět, že zbytečné spory vzniknou vlivem pomluv, klepů, nečestným jednáním, zkreslováním situace atd.

Je možné si dosadit toho, kdo se chová jako E. Č.

Další odpovědi
marci1

Postava z knihy Gabriela Chevalliera: „Zvonokosy“.
Eulálie Čubíková=stará panna, mravokárkyně nehezkého vzhledu. 🙂

Klaproth

Nechtěla hajzlíky.

mosoj

Annas velmi pěkně popsala charakterové vlastnosti EČ vyplývající z děje uvedené knihy.

annas

Děkuji.