iwetax

Kdo to byl?

Teď u mě zazvonili dva kravaťáci, otevřela jsem (neučesaná, v teplákách, s brečícím miminem a štěkajícím štěnětem za sebou). A oni na mě chvíli koukali a pak se mě zeptali: „jestli si myslím , že mají mladý lidi dostatek dobrých vzorů?“
Protože tyto podomní prodejce nemám ráda(přítel se takhle nechal ukecat na paušál na 2roky) . Tak jsem se jich rovnou zeptala z jaký jsou firmy, a oni mi řekli že z žádné firmy nejsou a že je jen zajímá co si lidi myslí.
Oba byli mladý , tak 27let. A měli v ruce kufříky. Řekla jsem že nemam čas a zavřela jsem.

Otázka: Kdo to byl? A měla jsem si s nimi o těch mladých vzorech povídat?
Doplňuji:
Podle mě to průzkum nebyl, to by měli nějaký papír, na který by si to poznamenali. Tyto se ani nepředstavili.

Nejlepší odpověď
quentos

mohlo jít o zcela normální průzkum veřejného mínění… povídal bych si, ale dával bacha, aby mi případně neproklouzli do bytu ;{)=

Další odpovědi
pimpinella

Mormoni , jehovisté vypadají jako soused odvedle, sázejí na vcítěníse do problému života, tipaři by toho souseda naoko sháněli.

Vicki

Mohli to být taky Mormoni-příslušníci sekty Mormonů.Nebo to mohli být i Jehovisti.Anebo tipaři.
Doplňuji:
U mě jednou Mormoni zazvonili ale rovnou se představili.Tipla bych to na Jehovisty.Oni právě začínaj se ,,vzorama,,.

mojitek

Tak budto Jehovisti,nebo Mormoni,anebo scientologove­.V kazdem pripade mne udivuje,ze jste vubec otevrela nekomu koho neznate… . Klidne to mohli byt „tipaři“.Nikomu koho neznate proste neotevirejte .

panenka

na vašém místě iwetax bych asi reagovala stejně.pokud ty lidi neznám tak se s nimi nebavím.

vecernice

Asi nějaká sekta a je jedno jaká.Dobře jste udělala-nikoho nepouštět.

Nuk nuk

Možností je několik…

  1. MOhli to být tkzv. Mormoni – příslušníci sektz, která se celým jménem na¨zývá „Církev Ješíše Krista a svatých posledních dnů“. Kromě kravat a velmi slušného oblečení (pánové chodí vždz v obleku, ženz v šatech a vždz slušně upravení) bzste je poznala podle jmenovek. Skoro bych to tipla na ně, i podle první otázky, kterou Vám položili.
  2. Jak říká i quentos, mohl to být průykum veřejného mínění. Nejspíš by Vám položli jednu dvě otázky a s díky by odešli.
  3. Mohli to být nějací dealeři, pojišťováci a nabízeči čehokoliv. Že Vám řekli, že nejsou nemusí být vždy směrodatné. Ti totiž chodí sice slušně oblečení, ale jajich chování je často dost neurvalé. Jen ta otázka k nim nějak nesedne, obvykle jdou hned k věci – tedy nabídce svého zboží nebo služeb.
  4. Teoreticky bz to mohli být i zde zmiňovaní Svědkové Jehovovi, ale ti nechodí až takto programově v kravatách.