makixmak

Kdo „stvořil“ SoRelu? :)

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na oblast literatury.

Sám termín socialistický realismus jako umělecký směr vznikl 1932 v Rusku a nahradil dřívější, méně vhodná označení. U jeho zrodu stál spisovatel Maxim Gorkij a další. Předmětem socialistického realismu je skutečnost v celé její šíři a rozmanitosti, avšak především člověk a společnost, v níž žije. Podstata je veskrze humanistická, realizuje umělecké prostředky revolučně humanistické ideje, ztvrzuje lidské bytí jako aktivitu a tvorbu, jejím smyslem je rozvoj všech nejlepších sil a schopností člověka. Za nejdůležitější znaky socialistického realismu se považují jeho pravdivost, lidovost a typizace.

Podrobnosti, autoři v odkazu.

http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&s_lan­g=2&id_desc=88694&ti­tle=socialistic­k%FD%20realis­mus

Další odpovědi
anonym

Sorela „obohatila“ více oblastí napříč kulturou, nejvíce na očích je v architektuře. Napsat kdo jí stvořil, je jako zjišťovat kdo zavinil baroko. Asi jako obvykle- doba, období, čas.

Adiska

Architekti v poválečném období 1945 kterému se říká socialistický realismus, nejvíc takových staveb najdeš Ostravě v Porubě a ve městě Ostrov občas se mu říká Ostrov nad Ohří i když oficiální to není. Ale kdo s tím přišel se říct přesně nedá, pač základy se odvíjejí už z antiky.