Pokročilý

kdo sní jídlo, které se uvaří v televizních pořadech?

sám pan kuchař? kameraman? osvětlovač? zvukař? nějak se podělí? :)) nebo se snad jídlo vyhodí? a co jídlo pro časopisy o vaření, kde se ještě musí nějak naaranžovat, aby se vyfotilo.. je to pak ještě k jídlu? nějaké jídlo se snad i potírá něčím, aby vypadalo lépe nebo vydrželo a pak není ale jedlé

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zažil jsem něco menšího, fotky do jídelníčku. A ti hosté, co byli u toho, měli se dobře! Proto předpokládám, že je to obdobné. :-D

Další odpovědi:

Bronzový

Zajímavý dotaz =)
Myslím, že se o to nějak podělí, pokud je to poživatelné a není to tak, že to pouze krásně vypadá.. Nejspíš to nějak zužitkují.

Zlatý

Znám obé. V TV se na připravované lahůdky opravdu vždy vrhnou kameramani a veškerý technický personál, ale také produkční, redaktoři a moderátoři (hlavně muži). V TV to sice vypadá moc pěkně, ale věř mi, že ve studiu bez oken, přetopeném od osvětlení, je to vyvařování dost nepříjemné a docela by tě přešla chuť - hlavně, když se dělají ryby nebo je ukázka zabijačky. Při natáčení v exteriérech je to naopak příjemná "žranička".
Na focení se jídlo stříká takovým lesklým lakem - neoschne a pokrm nemění tvar. Ale to se dělá hlavně u dlouhého focení do kuchařek. Pro foodstyling v časopisech se většinou používá olej ve spreji a dobroty se obvykle zbaští. Někdy je s nimi ale potřeba dlouho manipulovat a pak už jsou na odpis.

Stříbrný

Byl jsem na gastronoimické soutěži v divadle,kde pracuje otec.Po skončení soutěže jsme chtěli něco ze soutěžních výrobků ochutnat,ale bylo to dělané jen pro hezký vzhled.Nemělo to žádnou chuť,nakonec se všechno vyhodilo.Ale jak je to v TV,to nevím.

Zlatý

Taky mám pocit, že jsem někde četl, že se to vyhazuje.

Kdyby to raději odvezli bezdomovcům, udělali by televize a časopisy lépe.

Diskuze k otázce

Bronzový

kablik

u každého natáčení se motá asi dvacetičlenný štáb, takže nic nepříjde nazmar...

Zlatý

barnajka

Kabliku, taková odpověď patří normálně mezi odpovědi - do diskuze je jí škoda! :)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4393
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.