Weroniq

kdo sní jídlo, které se uvaří v televizních pořadech?

sám pan kuchař? kameraman? osvětlovač? zvukař? nějak se podělí? :)) nebo se snad jídlo vyhodí? a co jídlo pro časopisy o vaření, kde se ještě musí nějak naaranžovat, aby se vyfotilo.. je to pak ještě k jídlu? nějaké jídlo se snad i potírá něčím, aby vypadalo lépe nebo vydrželo a pak není ale jedlé

Nejlepší odpověď
www

Zažil jsem něco menšího, fotky do jídelníčku. A ti hosté, co byli u toho, měli se dobře! Proto předpokládám, že je to obdobné. 😁

Další odpovědi
Natee

Zajímavý dotaz =)
Myslím, že se o to nějak podělí, pokud je to poživatelné a není to tak, že to pouze krásně vypadá.. Nejspíš to nějak zužitkují.

Damiana

Znám obé. V TV se na připravované lahůdky opravdu vždy vrhnou kameramani a veškerý technický personál, ale také produkční, redaktoři a moderátoři (hlavně muži). V TV to sice vypadá moc pěkně, ale věř mi, že ve studiu bez oken, přetopeném od osvětlení, je to vyvařování dost nepříjemné a docela by tě přešla chuť – hlavně, když se dělají ryby nebo je ukázka zabijačky. Při natáčení v exteriérech je to naopak příjemná „žranička“.
Na focení se jídlo stříká takovým lesklým lakem – neoschne a pokrm nemění tvar. Ale to se dělá hlavně u dlouhého focení do kuchařek. Pro foodstyling v časopisech se většinou používá olej ve spreji a dobroty se obvykle zbaští. Někdy je s nimi ale potřeba dlouho manipulovat a pak už jsou na odpis.

Rocker

Byl jsem na gastronoimické soutěži v divadle,kde pracuje otec.Po skončení soutěže jsme chtěli něco ze soutěžních výrobků ochutnat,ale bylo to dělané jen pro hezký vzhled.Nemělo to žádnou chuť,nakonec se všechno vyhodilo.Ale jak je to v TV,to nevím.

Michal Kole

Taky mám pocit, že jsem někde četl, že se to vyhazuje.

Kdyby to raději odvezli bezdomovcům, udělali by televize a časopisy lépe.

kablik

u každého natáčení se motá asi dvacetičlenný štáb, takže nic nepříjde nazmar…

barnajka

Kabliku, taková odpověď patří normálně mezi odpovědi – do diskuze je jí škoda! :)