Avatar uživatele
Weroniq

kdo sní jídlo, které se uvaří v televizních pořadech?

sám pan kuchař? kameraman? osvětlovač? zvukař? nějak se podělí? :)) nebo se snad jídlo vyhodí? a co jídlo pro časopisy o vaření, kde se ještě musí nějak naaranžovat, aby se vyfotilo.. je to pak ještě k jídlu? nějaké jídlo se snad i potírá něčím, aby vypadalo lépe nebo vydrželo a pak není ale jedlé

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? blesk26, flodur, iceT, Michal Kole, barnajka, MacChill, Natee, balca před 4474 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Zažil jsem něco menšího, fotky do jídelníčku. A ti hosté, co byli u toho, měli se dobře! Proto předpokládám, že je to obdobné. 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Natee

Zajímavý dotaz =)
Myslím, že se o to nějak podělí, pokud je to poživatelné a není to tak, že to pouze krásně vypadá.. Nejspíš to nějak zužitkují.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Znám obé. V TV se na připravované lahůdky opravdu vždy vrhnou kameramani a veškerý technický personál, ale také produkční, redaktoři a moderátoři (hlavně muži). V TV to sice vypadá moc pěkně, ale věř mi, že ve studiu bez oken, přetopeném od osvětlení, je to vyvařování dost nepříjemné a docela by tě přešla chuť – hlavně, když se dělají ryby nebo je ukázka zabijačky. Při natáčení v exteriérech je to naopak příjemná „žranička“.
Na focení se jídlo stříká takovým lesklým lakem – neoschne a pokrm nemění tvar. Ale to se dělá hlavně u dlouhého focení do kuchařek. Pro foodstyling v časopisech se většinou používá olej ve spreji a dobroty se obvykle zbaští. Někdy je s nimi ale potřeba dlouho manipulovat a pak už jsou na odpis.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Byl jsem na gastronoimické soutěži v divadle,kde pracuje otec.Po skončení soutěže jsme chtěli něco ze soutěžních výrobků ochutnat,ale bylo to dělané jen pro hezký vzhled.Nemělo to žádnou chuť,nakonec se všechno vyhodilo.Ale jak je to v TV,to nevím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Taky mám pocit, že jsem někde četl, že se to vyhazuje.

Kdyby to raději odvezli bezdomovcům, udělali by televize a časopisy lépe.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

u každého natáčení se motá asi dvacetičlenný štáb, takže nic nepříjde nazmar…

před 4474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

Kabliku, taková odpověď patří normálně mezi odpovědi – do diskuze je jí škoda! :)

před 4474 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek