ivusak

Kdo složil českou národní hymnu?

Nejlepší odpověď
anonym

Píseň pochází z divadelní hry Josefa Kajetána Tyla Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka, poprvé uvedené v Praze dne 21. prosince 1834. Hudbu k ní složil František Škroup, prvním interpretem se stal Karel Strakatý.
Zdroj…wikipedie

Další odpovědi
briketka10

Hudbu k ní složil František Škroup.
zdroj :

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%A1_hym­na

Pro ty co nečtou diskuzi : Proklínám pravidla :((

iceT

Tak totok jsme se učili na základní škole…

Kepler

Je to původně píseň z Tylovy hry Fidlovačka, autorem hudby je František Škroup.

Rommart

No jo, někdo asi nejspíše hulil za školou co???

annas

Otázka je již nejména vložená potřetí. Stačilo nakouknout do archivu.

Kde poprvé zazněla česká hymna,kdo ji napsal,a kdo složil hudbu?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-poprve-zaznela-ceska-hymna-kdo-ji-napsal-a-kdo-slozil-hudbu

briketka10

Jo jo Mc. je to na překážku a začíná mi to citelně vadit :((

Mc Merkurion

Kepler, Kepler, máš smůlu, mohl si mít ode mne palec, takto viz Briketka …

briketka10

Proklínám pravidla :((