Woskovka

Kdo rozumí matematice ??

Dobrý večer.. zajímalo by mne, jak se vypočítá tento příklad: (omlouvám se, ale neumím udělat závorky a .= krát :D .. děkuji za pochopení)
5a- „složená závorka“ „hranatá závorka“ (10a.2)-6b „konec hranaté závorky“ .3–12b „konec složené závorky“

..Snad se v tom vyznáte
Moc děkuji za odpověď :)

Nejlepší odpověď
WeeBear

Chápu dobře
5a-{[(10a×2)-6b]×3–12b}= ..?

5a-{[20a – 6b]×3 – 12b}= …

5a-{60a – 18b – 12b}= …

5a-{60a –30b}= …

55a – 30b

Kdyžtak mě neukamenuj.. Mimochodem, pokud máš příklad z učebnice, tak si ověř výsledek vzadu, většinou tam bývají, ale učitelé chtějí i postup.
Doplňuji:
bolaku, děkuji za opravu. Už tu chybu také vidím, jsem to ale nemehlo! 🙂

Další odpovědi
bolak

WeeBear to má celý dobře, až na výsledek :)
tam se jí někde ztratilo mínus

má tam bejt –55a+30b (i když teď tomu dal ajťák palec a tím mě znejistěl)
Doplňuji:
lexx: v tom případě jsem to nepochopil a omlouvám se za svou vlezlost, od příště už na to budu myslet a psát výsledky automaticky špatně po vzoru Wee ;)

a možná že udělám i pár chyb uprostřed a na začátku abych si vás proklepnul pořádně

lexx

Já myslím že kolegyně Wee udělala chybu ve znaménku naschvál aby zjistila jestli to někdo umí a pozná. Jinak dopisuji bod.

hanulka11

všechny závorky i hranaté jsou v mapě znaků

/start-všechny programy-příslušenství- systémové nástroje/