Kric.ouwner

Kdo rozhoduje o uvalení informačního embarga ???

Trošičku těžší otázka , Kdo rozhoduje o uvalení informačního embarga v trestním případně soudním řízení ???

Nejlepší odpověď
anonym

Většinou státní zástupce nebo soudce, obvykle po konzultaci či na podnět některého z kompetentních orgánů, např. BIS, obzvláště jedná-li se o zájmy státu, bezpečnosti či kauz zasahujících do MO apod.
(U zvláště závažných činů organizované kriminality a mafie zasahující do vyšších pater politiky, existuje expertní skupina na úrovni policejního prezidia a utajené vyšetřování může probíhat utajeně ve zcela autonomním režimu pod záštitou a dohledem státního zástupce podle regionální příslušnosti).
Doplňuji:
P.S. V drtivé většině se v soudním spisu dočítáme univerzální a vágní oddůvodnění „ve státním zájmu“, což koresponduje s příslušným zněním v legislativě, která logicky nemůže postihnout specifika každé kauzy..

Další odpovědi
arygnoc

V štádiu vyšetrovania vyšetrovateľ (v súčinnosti so štátnym zástupcom), neskôr súd (v súčinnosti so štátnym zástupcom).
Niekedy je to politická objednávka.

anonym

Pokud narážíš na kauzu Rath, je rutinní postup, že se v průběhu vyšetřování neuvolňují např. konkrétní důkazy, klíčoví svědci apod., aby vyšetřování nemohlo být ovlivněno, bylo objektivní a zároveň byla chráněna identita a bezpečnost svědků.

anonym

Ještě jedna paralela u Ratha – při postupném rozkrývání, se odhaluje členitá síť, kde ještě mohou následovat zatčení a je pochopitelné, že nepotřebují někoho vyplašit, aby jim neutekl nebo zatajil usvědčující materiály a věcné korpus delicti (jako zbraně, kopie smluv a dalších vazeb na zneužívání fondů EU a kraje.