Kdo řekl:"Kolego,vaše teorie je šílená,ale…

není natolik šílená,aby mohla být pravdivá"........?
Doplňuji:
Proč to řekl?

Nejlepší odpověď
anonym

Kolego vaše teorie je šílená, ale není natolik šílená, aby mohla být pravdivá". Tato věta pronesená Nielsem Bohrem na poli fyziky.

Zdroj: http://www.miroslav-zelenka.cz/cz/clan­ky/co-ocekavame-pravdu-nebo-informace

Další odpovědi
annas

N. Bohr spolupracoval v Los Alamos na vzniku první atomové bomby. Po ukončení války bojoval proti zneužívání atomové energie pro válečné účely.
Niels Bohr byl hluboce znepokojen představou poválečných závodů ve zbrojení. V roce 1944 vyzval představitele Projektu Manhattan a vládní představitele včetně prezidenta Roosevelta a britského ministerského předsedy Churchilla, aby zvážili možnost podělit se s ostatními národy, včetně Sovětského svazu, o technologii jaderných zbraní. Byl přesvědčen, že pouze tímto způsobem lze dosáhnout mezinárodní kontroly atomové energie.
B. si uvědomoval důsledky zneužití atomové energie…

Z různých stránek.