bobánek

Kdo první ze spěváku a skupin začal zpívát ROCK'nROLL?

Nejlepší odpověď
hanulka11

V nahrávacím studiu Pythonian Temple, vybudovaném z bývalého tanečního sálu na Osmdesáté západní v New Yorku, je připravena k nahrávání skupina Comets s devětadvace­tiletým zpěvákem Billem Haleyem. Dany Cedrone, Billy Williamson, Johnny Grande, tenorsaxofonista Joey D'Ambrosio, basista Marshall Lytle a nově přibraný bubeník Billy Gussack stojí na asi metr vysokém pódiu za svým vedoucím. Dnes natáčejí už druhou píseň. Haley spouští: „One, two, three o clock, four o clock, rock…“ Pod vedením producenta Milta Gablera vzniká skladba, kterou obecně považujeme za mezník v historii populární hudby, vzniká první rokenrol.

dál v odkazu.....

Zdroj: http://hn.ihned­.cz/c1-21990185-mytus-prvniho-rokenrolu

Další odpovědi
anonym

Nevím,jestli úplně první,ale Miki Volek,pak i Pavel Sedláček.

ten který je

První kdo začal zpívat Rock n Roll byl v USA Bill Haley.Bylo to v padesátých letech minulého století.V Čes­koslovensku začal zpívat Rock n Roll Pavel Sedláček v 60 letech minulého století.