bobánek

Kdo první pronesl.A kostky jsou vrženy?

Nejlepší odpověď
led

Alea iacta est. – Kostky jsou vrženy.
Caesar před překročením řeky Rubikon, čímž začala válka, která znamenala konec republiky

Zdroj: http://cs.wiki­quote.org/wiki/Ga­ius_Iulius_Ca­esar

Další odpovědi
Miroslavst

Gaius Iulius Caesar (12./13. července 100 př. n. l. – 15. března 44 př. n. l. Řím) byl římským vojevůdcem a politikem a jedním z nejmocnějších mužů antické historie. Sehrál klíčovou roli v procesu zániku římské republiky a její transformace v monarchii.

Gaius Iulius Caesar (100 – 44 př. n. l.) byl římský vojevůdce a státník, jehož politická aktivita znamenala konec římské republiky a počátek principátu.

  • Et tu, Brute, mi fili? – I ty, Brute, můj synu?

(Caesar před svou smrtí v senátu)

  • Alea iacta est. – Kostky jsou vrženy.

(Caesar před překročením řeky Rubikon, čímž začala válka, která znamenala konec republiky)

  • Veni, vidi, vici. – Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem.

(Caesar po rychle vyhrané bitvě proti pontskému králi Farnakovi)

  • Fere libenter homines id quod volunt credunt. – Lidé rádi věří tomu, co si přejí.

BEAES

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-kdo-pronesl-vyroky

annas

Souhlasím s Beas. Opět otázka, která se opakuje.