Brozma

kdo přiletí ze závodu první? (odlišný materiál vrtulí. Cessna 182)

Představte si tuhle věc. Jste profesionální pilot/ka a vlastníte letadlo Cessna 182 které má vrtuli z diamantu. Vytahujete se kolegovi (který má také letadlo Cessna 182 které má ale vrtuli z oceli) že jste díky té vrtuli z diamantu rychlejší. Kolega s tím nesouhlasí a tak se rozhodnete zazávodit si. Kdo myslíte že přiletí zpět na letiště (odkud jste vzlétli) první? Vy nebo váš kolega?

Hlasujte v anketě a svoji volbu mi vysvětlete.

Dodatek: obě Cessny mají stejné technické parametry

Odpovědi
gepik

Oba dva doletíte stejně.

Nemám chuť hledat měrné hustoty, ale řekl bych, že ta lehčí. Budou na ni působit menší odstředivé síly a může se točit rychleji.