HNHN

Kdo přeletěl non-stop z USA do Francie přes Atlantský Oceán?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Asi myslíš úplně první? Charles Augustus Lindbergh, ml.
Doplňuji:
Lindbergh získal obrovskou celosvětovou popularitu jako první člověk, který sám nonstop letem překonal Atlantik. Se svým jednomotorovým strojem Spirit of St. Louis vzlétl z Rooseveltova letiště na Long Islandu 20. května 1927 a za 33,5 hodin přistál v Paříži (jeho vnuk Erik Lindbergh zopakoval tento let o 75 let později v roce 2002 v čase 17 hodin a 17 minut). Francouzský prezident Lindberghovi udělil Řád čestné legie. Při zpáteční cestě do Spojených států jej doprovázela celá flotila válečných lodí a letadel až do Washingtonu, kde převzal od prezidenta Calvina Collidge vyznamenání Distinguished Flying Cross. Lindbergh svým letem také vyhrál Orteigovu cenu – 25 000 dolarů – vypsanou v roce 1919. Dne 13. června 1927 se v New Yorku na 5. …
dál čti v odkazu

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Char­les_Lindbergh

Další odpovědi
Drap

Mnoho lidí. Každý den to jsou desítky letadel

led

vzhľadom na chybnú formuláciu je aj drapová odpoveď pravdivá.