Danina65

Kdo pozná tenhle úryvek?

Vynořil se mi z mé chatrné paměti : Vzdělání činí člověka svobodným (nejsem si jistá přesným slovem), ale nešťastným. Trochu se mi objevuje jméno E.M.Remargue, možná Tři kamarádi, ale…Jak praví klasik českého folku, " Bo co není stopro, to mě neba.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

…Google: „Nikdy toho nechtěj moc vědět. Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným – ale nešťastným.“

  • Erich Maria Remarque

Zdroj: http://citaty­.net/autori/e­rich-maria-remarque/?q=12254

Další odpovědi
annas

Autor se vám vybavil správně – E. M. Remarque.

Celý citát zní: „Nikdy toho nechtěj moc vědět. Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným, ale nešťastným.“

Sbírala jsem ciltáty, když se mně něco v knize zalíbilo, ale někdy jsem bohužel neuvedla dílo. To nevím.

zjentek

Unas na Ostravsku to tvrdil Nohavica.