ANONIM:D

Kdo pozdravý dříve muž nebo žena pakliže žena je v zaměstnání níže postavená než muž ?

Nejlepší odpověď
marci1

Podle etikety – pokud by měla žena výrazněji nižší postavení, tak žena. Ale myslím si, že muž bude chtít být určitě galantní a raději pozdraví ženu. Vidím to kolem sebe. 🙂

Další odpovědi
anonym

Pro muže platí: zdraví vždy první ženu – a to dokonce i když mu je podřízena.

klumprt

Nevím jak je to dle Špačka nebo Gutha-Jarkovského, ale já naši paní uklízečku zdravím zásadně dřív. Ona je navíc starší, takže to je o faktor víc proč zdravit první. A domnívám se, že zatím jsem ve vyšší pozici 🙂

Myslím, že starší dámu by měl muž zdravit dřív v každém postavení. Mladší podřízená by už asi mohla zdravit první, ale nebude na škodu ji předběhnout.

Jak je to dle Špačka, to bych už musel googlit, což jistě můžete sám.

anonym

Z hlediska emancipace neřeším. První zdravím pouze osoby, kterých si vážím.

PetrXY

Je to jak píše „Marci1“. Podle etiky by měla první pozdravit žena v nižším postavení, ale ten její nadřízený by měl být tak služný, že by měl pozdravit první, protože ho neubude a na funkci to vliv mít nebude.