annas

Kdo postavil záhadnou stavbu porostlou korály? Jde o potopené město?

V dosud nenavštívených průzračných vodách Tichého oceánu v hloubce asi 12 metrů objevil potapěč hodně staré dílo člověka…
Doplňuji:
Rynek a Vagra mají pravdu.

Nejlepší odpověď
rynek878

Největší pyramidální stavba je dlouhá 150 metrů!

Je březen roku 1995. Sportovní potápěč u břehů japonského ostrova Okinawa náhodu zabloudí hlouběji pod hladinu a nestačí zírat. V dosud nenavštívených průzračných vodách Tichého oceánu v hloubce asi 12 metrů spatří něco, co se podobá obrovské kamenné budově, silně zarostlé korály.

Brzy tu začne horečné archeologické pátrání po dávné civilizaci, kterou zalily vlny oceánu. Vydejte se s EPOCHOU za tajemstvím obřích struktur pod vodou.
link:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:ELys­qGoT0JoJ:epocha­.rf-hobby.cz/index­.php%3Flocales%3D2%26id­_page%3D178%26i­d_previous_pa­ge%3D249%26no­cache%3D1290857959­.4818%26inq%3Dc0792529­384170719d8be197ac19dac­f%26ida%3D0%26id_­art%3D25221%26­sta%3D0%26cis­lo%3D0%26sea%3D0%26PHPS­ESSID%253D70a4­a0c5464e17ac4244eb466dcb­d080%3D0%26fid%3D0%26ns­rd%3D0%26kty%3D0%26chec­ksum%3D35af71a67d3b7d760­073f50c22b76e3e+V+do­sud+nenav%C5%A1t%C­3%ADven%C3%BDch+­pr%C5%AFzra%C4%8Dn%C­3%BDch+vod%C3%A1ch+Tich%­C3%A9ho+oce%C3%A1nu+v­+hloubce+asi+12+me­tr%C5%AF+obje­vil+potap%C4%9B%C4­%8D+hodn%C4%9B+star­%C3%A9+d%C3%A­Dlo+%C4%8Dlov%C4%9Bka&cd­=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
vagra

Je březen roku 1995. Sportovní potápěč u břehů japonského ostrova Okinawa náhodu zabloudí hlouběji pod hladinu a nestačí zírat. V dosud nenavštívených průzračných vodách Tichého oceánu v hloubce asi 12 metrů spatří něco, co se podobá obrovské kamenné budově, silně zarostlé korály.
Záhadná stavba je silně porostlá živými korály. Nemůže to přece jen být dílo přírody? Ale příští léto už není pochyb. Další potápěč narazí u Okinawy na masivní oblouk nebo bránu z velkých kamenných bloků, které jsou perfektně opracovány a přesně do sebe zapadají. Podobně jako u prehistorických staveb, nalezených v městech Inků v Andách v Jižní Americe na druhé straně Tichého oceánu
Během relativně krátké doby najdou pod vodou celkem osm archeologických lokalit u tří blízkých ostrovů. Odborníci začnou uvažovat o ztracené kultuře Mu, která je zachována v místních legendách jako Matka civilizace, která zmizela kdysi dávno na dně oceánu.
Stavby jsou nalezeny v hloubce od 6 do 30 metrů a mají podobný styl. Jsou tu k vidění dlážděné ulice a křižovatky, obří oltáře, velká schodiště, vedoucí na široké platformy, podobné náměstím i ceremoniální cesty, lemované páry věžovitých struktur, připomínající pylony. Potopené struktury se rozléhají na dně oceánu od malého ostrova Yonaguni jihozápadně od Okinawy a jeho sousedících ostrovů Kerama a Aguni v délce zhruba 500 kilometrů.
Doposud největší objevená samostatná kamenná struktura má základ v hloubce 30 metrů poblíž východního pobřeží ostrova Yonaguni. Je zhruba 150 metrů dlouhá, 40 metrů široká a 27 metrů vysoká.
Někteří vědci se domnívají, že útvar na zdi jednoho z nich je hrubě otesaná tvář, podobná slavným sochám moai na Velikonočním ostrově.
Historici odhadují, že zatopené město je staré až 3000 let
Nejpravděpodobnější příčinou zatopení je velké zemětřesení s následnými vlnami tsunami, které jsou v této oblasti poměrně časté.

Doplňuji:
Než jsem stačil množství informací zkrátit,byla tady už odpověď Rynka,ze stejného zdroje-omlouvám se mu.

Zdroj: vybráno,zkráceno z-http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:7MRzq6_rqk4J:­epocha.rf-hobby.cz/index­.php%3Flocales%3D2%26id­_page%3D178%26i­d_previous_pa­ge%3D141%26no­cache%3D1291274518­.4733%26inq%3Da96c672a­4676d4fc5fd14bb1c2fb0b75­%26ida%3D0%26id_­art%3D25221%26­sta%3D0%26cis­lo%3D0%26sea%3D0%26PHPS­ESSID%253D3f2c­9fb41fe4b9b105e981e9dc88­9d42%3D0%26fid%3D0%26ns­rd%3D0%26kty%3D0%26chec­ksum%3De23a48e8d01eb12a4­884002cd4063dc1+Kdo+pos­tavil+potopen%C3%A9+m%­C4%9Bsto+u+b%C5%99eh%C5%­AF+Japonska&cd=1&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

ten který je

Paní Annas Vy mne napínáte.:-)Tipuji že by mohlo jít o lodní vrak.

anonym

Žijeme na podivné planetě, která obsahuje plno stop ukazujících, že se zde něco kdysi odehrávalo. Na velikém hřbitově i porodnici zároveň. Kde odjakživa panoval život. A my jsme jako návštěvníci proslulé Země abychom se pokochali její krásou a nechávali se unášet příběhem, který začal kdysi, když nebylo ještě…

hanulka11

Myslím,že půjde o bájnou Atlantidu

Atlanťané dočista zmagoří. Asi jsou znudění tou prázdninovou pohodičkou, najednou by totiž chtěli šéfovat celé zeměkouli. Čapnou zbraně a přepadnou sousedy. A to se nedělá! „Tehdy přišel trest. Během jediného dne a noci se Atlantida propadla do moře a zmizela,“ říká Platón. Neuvěřitelné! Filozof dodává, že se vše stalo před dávnými věky. Legenda je prý původně egyptská. Hopla na palubu, JUNIOR se pokusí zbytky Atlantidy najít.

názory kde vlastně leží se velmi různí

http://www.matrix-2012.cz/index­.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=477:baj­na-atlantida--kde-&catid=62:his­torie&Itemid=372