mirekmirek34

Kdo poradí s koupí multifunkční brusky?

Chci si koupit víceúčelovou brusku,ale váhám mezi několika typy.
https://brusky­.heureka.cz/gu­de-gus-650/specifika­ce/#section nebo
https://brusky­.heureka.cz/po­werplus-powx1350/speci­fikace/#secti­on
Ale samozřejmně nemusí to být zrovna tyhle typy.Rád si nechám poradit
Z vašich vlastních skušeností.Jde hlavně o to,aby obstojně brousila
Vrtáky,nože a nůžky.Cena není až tak rozhodující.Dů­ležité pro mne je aby
FUNGOVALA tak jak požaduji.Děkuji předem za dobré rady.Mirek

Odpovědi
cochee

Já mám takový pocit, že obě brusky jsou na broušení zvláště nožů a nůžek nevhodné, přestože v popisu produktů je tak psáno. Nože a nůžky, nejsem si jistý u vrtáků, je nutno brousit na pomaluběžné brusce (když už tedy na brusce) a nejlépe namokro. To rozhodně nejsou pomaluběžné brusky, zvláště ta Gűde s 6,7 tis. ot./min. Pomaluběžná bruska má třeba kolem 100 ot./min.

mirekmirek34

Tak danou brusku POWERPLUS POWX1350 jsem již koupil.Rozhodně není určena na nějaké extra broušení.Spíš jenom na doostření nářadí.Není mi jasné,jak si na ní výrobce představuje broušení vrtáků.Já jsem to vyřešil tak,že jsem celou brusku očesal a vrtáky brousím jako na klasické brusce.Mám ale štěstí,že jsem kdysi 10 let pracoval na velké radiální vrtačce a tudíž má velikou praxi v broušení vrtáků.Nedokážu si představit,že by laik,který vrták nikdy nebrousil by to na téhle brusce zvládl.Mirk