honza001

Kdo pojede první?

S kamarádem se hádáme, kdo by jel v této situaci jako první. Mám pravdu, když tvrdím, že první by jelo 2. vozidlo?

viz obrázek:
http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=94ae8b56668b283­b.jpg&d=r1e90­473cd56c220&si­ze=3

A ještě bych měl otázku: když jedu na motorce, a předjíždím cyklistu, ovšem nevybočuji se svého pruhu, musím dávat znamení o změně směru jízdy?

Nejlepší odpověď
cukrar

Jestliže vidím dobře, oba jedou z vedlejší ulice, 2 odbočuje vpravo, 1 odbočuje vlevo.
Pojedou v tomto pořadí:
Dvojka, pak jednička.
Vozidlo odbočující vlevo, musí dát přednost protijedoucím vozidlům a tramvajím v obou směrech. pak ještě chodci…

Doplňuji:
při předjíždění cyklisty se musí dávat znamení o předjíždějí, i když ho většina lidí nedává, navíc cyklistu ve městě předjíždí i na přechodu, za což je řidičák…

Další odpovědi
mosoj

Ano 1. pojede vozidlo č. 2. Pro vozidlo č. 1 platí že musí při odbočování do leva dát přednost protijedoucímu vozidlu a tramvajím v obou směrech.

U předjíždění cyklisty znamení dávat musí. Jinak ne.

mojitek

samozřejmě že máš pravdu ty. První pojede 2 a až pak 1. Z jakyho duvodu by to mělo být naopak dle tvýho kamoše? A pokud předjíždíš ,tak vždy musíš dávat znamení o předjíždění,a je jedno jestli uhybáš nebo ne a jestli jedeš na mašině nebo v náklaďáku.Tím znamením dáváš taky znamení těm co jedou za tebou že je na silnici někdo koho předjíždíš. Plno lidí tohle ale neví – děs běs

honza19hk

nejdřív dvojka. A u předjíždění musíš ukazovat vždy je jedno co předjíždíš a i to zda vybočuješ ze svého pruhu,co kdyby tě chtěl předjet další motorkář.