iceT

Kdo podle vas muze za piti alkoholu u mladsich 18ti let?

http://www.no­vinky.cz/krimi/219392-mladez-mozna-bude-mit-po-18-hodine-zakazano-chodit-do-hospody.html

Jakym jinym zpusobem by se to mohlo resit,nez nejakym novym zakonem?Par facek urcite neublizi,ale nepomuze.

Odpovědi
Miroslavst

Z největší pravděpodobností za to mohou rodiče těch dětí, jelikož výchova neprobíhala tak, aby svým dětem vysvětlili co smí a co ne.
Jenže jak všichni víme, naše děti si kolikrát z různých poučení rodičů nic nedělají.
Novým zákonem chtějí spíše trestat provozovatele, kterým vůbec nejde o výchovu, ale pouze o zisk a to za každou cenu.
Jde o to, jestli případně schválený zákon bude také kontrolován.

Terryle

Zvědavost, pocit, že jsem velkej, zakázaný ovoce…

Osobně si ale myslím, že naprostej zákaz pití alkoholu není dobrej nápad. Ruku na srdce, kdo z vás do osmnácti nepil? Ani těch pár facek není cesta, myslím.
Mnohem líp na to podle mě jdou třeba v Německu nebo Rakousku, kde si od šestnácti můžete dát měkkej – pivo nebo víno, samozřejmě přiměřeně, jakmile je na dětech poznat opilost, už by jim nalít neměli. Mladí lidi si tak zvyknou, že alkohol patří k životu a ke kultuře, ale musí se s ním umět zacházet. Je fajn dát si jedno, dvě pivka s kamarádama nebo jedno k obědu, ale musíte vědět, kdy přestat. Chtě nechtě, k naší kultuře alkohol patří a mladí lidi by se s ním měli od určitýho věku rozumně seznamovat. Když si náctiletej může dát s rodinou k obědu občas pivo, nepřijde mu to tak zvláštní a možná se pak nezjeví, když najednou přijde na akci, kde mu nalejou a kde se pak zleje jako doga (mimo jiné proto, že na alkohol není běžně zvyklý a neví, co s ním může udělat).

Naproti tomu třeba tady ve Finsku, kde teď jsem, je skoro prohibice, alkohol drahý jako kráva, do 18 vás nepustí do hospody… ale Finové totálně neumí pít a když pijou, zlískají se jako zvířata až do mrtva. Prostě to s alkoholem neuměj. Zákazy to nevyřeší, naopak možná ještě zhorší.

anonym

Vůbec se mi ti nelíbí,já bych byla pro,aby se nechalo vše jak je,to by snad nesměli mladiství ani na véču, v létě ani na limču,když budou chtít pít a opít se vždycky se cestička najde,tímhle se rozhodně nic nevyřeší.

led

Aláh zakazuje alkohol a napriek tomu sa pije.
Zodpovedná je celá spoločnosť. Dospelí sú vzor pre deti a súčasne aj odstrašujúci príklad. Žiadny zákon v tomto nepomôže. Zakázané ovocie najviac chutí, čo potvrdili už aj Adam a Eva v Raji.
Ruku na srdce, kto neskúsil ako dieťa ani kvapku alkoholu…nech hodí snehovou guľou…