Pokročilý

Kdo podle vás může za naši chudobu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kdo je ´my´???
___
Za tvou chudobu - jsi-li chudý, můžeš primárně ty sám...
Pokud myslíš občany Česka - nevíš, co je chudoba, my nejsme chudí, patříme k nejbohatším společnostem na světě.
___
Ale asi máš na mysli nespokojenost - nejsme chudí, jsme jen nespokojení.
___
Začni cestovat - a zjistíš, jak vypadá chudoba...
:-DDD

Další odpovědi:

Zlatý

Chápu, že z pozice Tvých 15 let se Ti možná zdá, že jsme chudobní. Moc jsme si už zvykli na to, že máme kde bydlet, máme co jíst, co si obléci, máme lékařskou péči, školy zadarmo, auta, mobily, PC. Prostě to už bereme jako samozřejmost a nedokážeme si představit, že by tomu bylo jinak. Zkus se někdy podívat na dokumentární filmy o nejchudších zemích světa. Važme si toho, co máme, buďme šťastni, že je mír, že máme kolem sebe své blízké příbuzné a radujme se ze života ( hlavně z každodenních maličkostí ). :-))

Zlatý

Za čí chudobu konkrétně ? Aby šlo odpovědět musel by jsi nejprve definovat o jakou chudobu ti jde / hmotnou, duševní ,,,atd / Slovo naši se týká koho ? Tvou, tvoji rodiny, našeho státu, či lidstva jako celku ?

Stříbrný

Za naší chodobu může tento systém.Za komunistů jsme sice neměli všechno, ale měli jsme různé zabezpečení.
Do revoluce jsem žil rád na vesnici kam jsem se v r.1979 přistěhovalKdyž jsem se přistěhoval do této vesnice kde žiju, tak měla 420 obyvatel, zde byla školka, škola, hospoda s tanečním sálem, prodejna Jednoty, dojížděla sem pojízdná prodejna s masem ( a měli tam všechno),autobus každou hodinu do jednoho okresního města (Trutnov nebo Náchod), autobus do blízkého města (5 km) na každou směnu a poslední přijížděl ze směny o půl jedenácté, a prosperující družstvo, které zaměstnávalo 70% obyvatel vesnice. Traktoristé z družstva protahovali silnice a přilehlé cesty, takže ráno o páté nebyl problém vyjet s autem.
Dneska NIKDO neprotahuje, cestu si každý musí vyházet sám SILNICE PROTAHUJÍ AŽ MAJÍ SILNIČÁŘI ČAS (jsme silnice třetí třídy), takže až do osmé hodiny nebývá protažená.A pokud někdo z nás chce od soukromníka, co má traktor, protáhnout cestu, tak mu to musí zaplatit.Tenkrát družstvo platilo mzdu traktoristům a oni byli rádi, že mají co protahovat.
V tom městě bylo 6 továren, které braly lidi jakéhokoliv věku a kdykoliv, takže si i člověk přes padesát mohl vybrat kam chce jít dělat.
Dneska má vesnice 280 obyvatel A NENÍ TADY Z TOHO CO JSEM VYJMENOVAL NIC. Budova školky a školy (v jedné budově obě zařízení) je v dezolátním stavu, bývaly tam dříve i volby, nynější volby musely být v jiném objektu, prý aby nespadlo lidem něco na hlavu.Ani v tom městě už nejsou fabriky, které by vyráběly české zboží.
Takže sice mám barák a auto,čili materiáleně jsem na tom dobře, ale ve vesnici nemáme nic co by lidi obohacovalo o to, žít poměrně slušně ve svém bydlišti.
Takže jsem bohatý když nemám práci ve vesnici žádné sociální zabezpečení???
Komunisti se alespoń snažili lidem na vesnicích zpříjemnit život, tento systém lidi z vesnic vyhání.
Komunisti se snažili mít lidi rozvrstvené po celé republice, tento systém se snaží lidi nahnat do měst (za prací) a vytvářet mezi lidmi řevnivost kvůli práci a také řevnivost mezi generacemi (a zase je to jen kvůli práci, protože starý lidi už nikde nechtějí zaměstnat).

Bronzový

Nemůžete srovnávat chudobu v Česku a Jihoafrické republice. U nás jsou to špatné zákony. Příklad zhotovím zakázku ten dotyčný nezaplatí včas a nebo vůbec. Já pak nemohu zaplatit svým dělníkům a ti zas své pohledávky. Soudit se ? Možno ale co když dotyčný vyhlásí bankrot ? Protahuje soudní jednání. Anebo naopak řemeslník vyzvedne zálohu na práci a už o něm nevíte a zase pyramida dluhu.Soud? Zjistí se že nic nemá a i ten soud pak zaplatíte. Dobré referece na něj ? Ale co když mu někdo před tím nezaplatil ? Na druhou stranu cigáni nikdy nikde nepracovali a mají se špatně?

Jakou chudobu?Ty se máš a tvá rodina špatně?Jste chudí?Tak jděte makat,tam kde jsou koruny.

Stříbrný

My.
Doplňuji:
Lahny,
na systém nic svádět nemůžete.

Systém nic nevymýšlí ani nevytváří.
Vznik systému jsme umožnili my svou volbou
(volbou je i nejít k volbám).
Svou volbou umožňujeme i jeho další fungování …

Diskuze k otázce

Zlatý

zjentek

ivzez: né My ..Rockefeller! A jeho kámoši a jejich instituty, instituce a nadace

Bronzový

jirkajirka

Marci1 Za kolik měsícu na toto vydělám ? ,, Moc jsme si už zvykli na to, že máme kde bydlet, máme co jíst, co si obléci, máme lékařskou péči, školy zadarmo, auta, mobily, PC."

Zlatý

mosoj

Nejsi sám. Dejte práci všem budou na to vydělávat všichni. Zaveďte opět povinnost pracovat.

Stříbrný

setapouch

Možná na to vyděláváš dvacet, třicet let. Vždyť i jen studna ve vesnici je leckde luxus.

Stříbrný

Agneta

setapouch >>> c, c, c, c,► ♫♫♫ c, c, c......♫☺

Karel 147

GRáno vstávám, Dhledám práci
FPráce není, Cnení práce
D#Není práce pro Gmé ruce
AmiPo mé pravé Druce káva

GNese kávu ruka Dk ústům
FKe kterým má Czjevně úctu
D#Ústa sají Granní kávu
AmiJe to práce Dpro zábavu

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4392
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.