Kdo,podle vás,byl či je největší potentát?!

Doplňuji:
Ocko,nechtěj slyšet(číst) můj názor,ale sama si o to koleduješ! Děkuji Ti !

Nejlepší odpověď
led

Človek, ktorého meno sa skloňuje snáď vo všetkých jazykoch sveta. Dodnes sa nevie, či skutočne žil, ale v jeho mene sa riadil život mnohých civilizácií už 2 tisícročia.
Napriek svojej chudobe bol bohatý. Bohatý duchom. Podľa neho dokonca delíme historické obdobia.
Jeho meno?
Kristus
Doplňuji:
AD Bičiště a iní nesúhlasiaci:
potentát=vladář ?
´vládnuť´ je mať moc, ovládať národy a neovláda snáď myslenie a činy ľudí viera v Krista a jeho myšlienky? A to nemusí byť veriaci v kresťanskej viere, či inom náboženstve, ale i na neho vplýva toto učenie prostredníctvom okolitej spoločnosti. V tomto zmysle je Kristus potentát.
PS.
ospravedlňujem sa kolegom ktorý mi dali body pred dodatkom (Dr.Axl, ondra07, veruska, akvidzerp), ak s ním nesúhlasia.

Další odpovědi
annas

Uvedu potentáta v tom negativním slova smyslu – člověka, který je hodný odcouzení.

Ve 20. století – např. Lenin, Stalin, Hitler a komunističtí vůdci po 2. sv. válce.
Doplňuji:
… odsouzení …

Bičiště

Krista nelze považovat za potentáta. Potentát = vladař, mocnář. Kristus vladařem ani mocnářem nebyl.Podle dnešních měřítek by mohl být Kristus označen jako VIP (Very impotrant Person)nebo celebrita (věhlasná osoba) Za významného potentáta lze považovat bezesporu Františka Josefa I.,který vládl od r. 1848 až 1916 a během jeho vladařské éry se formoval český národně obrozenecký odboj až po vznik ČSR. Významným potentátem byl Napoleon Bonaparte, Marie Teresie, Karel IV, a toho bych dal ve významu na 1. místo.

anonym

U nás asi Karel IV. a jinak G.J.Cesar.

Pokud jde o krále humoru na Odpovědích.cz, hlasuju pro Tebe, barbakane. Jenom dneska už jsem se díky Tobě pořádně zasmála. Díky.