Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem ! Děláte to také tak ?!

Nejlepší odpověď
led

Hmm, s tým je problém. Nechcem ublížiť nikomu.
Chlieb v Kristových časoch vydržal dlhšie mäkký, taký neublížil.
Ale dnes, buď v krátkej dobe plesnivie, to by sa ešte dalo použiť (plieseň – penicilín), alebo stvrdne tak, že môže ublížiť (radšej ho použite miesto kladiva na klincovanie).
Hádžte radšej pomarančom, ako v Španielsku.
Doplňuji:
Pre neznalých:
Ak ťa bijú, ber to s pokorou
Ak sa brániš násiliu, nebráň sa násilím
Tam, kde iní palicu, ty použi slovo

Další odpovědi
iceT

Vivatis-to je rčení ukazující na to,že ať ti kdokoli ublíží,neměl bys mu vracet stejnou mincí.
Po liďoch chleba nehážu,protože nikdo si nezaslouží dostat chlebem,když by zasloužil spíš nějakým tím šutrem,i větším než velkým.

Nuk nuk

Zdaleka ne vždy.

Hamon

Jak u koho. Někdy kdo po mně kamenem, já jeho do betonu :)

pusinka50

Ne, těch, kteří po mně kamenem, je velmi málo a tak se je snažím přehlížet a dělat, že o nich nevím a ignoruji je…

nanif

nikdy

vivatisCZ

Vůůbec ne! Nikdy v životě se mi nestalo, aby po mně někdo hodil kámen? A doprčic? Proč by se potom po něm měl házet chleba? Za prvé ho nemám běžně po kapsách a za druhé chlebem to vůbec nebolí -,–

Pee.Kleo

Když mi někdo ublíží, třeba citově, oplatím mu to stejně, pokud je to opakovaně, pak bych tuto verzi obrátila: Kdo po tobě chlebem, ty po něm kamenem! Ale velice často se stává, že lidi na to nemají dost síly ani odvahy. Hold komu to patří, ten by to měl mít ;)