Mirdas

Kdo platí za cizince lékařské ošetření ?

Popřípadě veškeré odborné úkony za cizince, kteří nemají zdravotní pojištění ?

Nejlepší odpověď
klumprt

Cizinci z EU můžou uplatnit pojištění, co mají doma.

Cizinci odjinud,co jsou tu krátkodobě (turisti), buď platí hotově nebo mají dobrovolné cestovní pojištění.

Cizinci, kteří jsou tu na dlouhodobá víza nebo dlouhodobé pobyty musí mít sjednané zdravotní cestovní pojištění na dobu pobytu. Nevím jak je to teď, ale dřív často používali docela obskurní pojistky např. různých ukrajinských pojišťoven.

A cizinci s trvalým pobytem, domnívám se, že musí mít normální zdravotní pojištění jako my.

Další odpovědi
gecco

Teoreticky

  1. mají zdravotní pojištění ´doma´, takže v konečném důsledku jejich ZP
  2. vůbec nemají zdravotní pojištění – platí oni ´hotově´

Podobně to funguje u Čechů v cizině.

JájsemRaibek

No spíš bych řekl, že my všichni, jelikož pokud nemá pojištění, tak naše nemocnice a doktoři to velmi špatně po nich vymáhají, takže to zaplatíme my.