ivosek2

Kdo platí veřejné osvětlení?

Nejlepší odpověď
Drap

Obce a města.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Ten kdo ho vlastní, někdy je to obec, někdy kraj, je to různé. Např. osvětlenou dálnici platit obec nebude:-)

www

Obecně obec, která veřejné osvětlení obhospodařuje.

Beno

Platí je města a obce.
Plýtváním nevhodnými zdroji nepřimo zaplatí všichni. Ušetřit se může výměnou starého osvětlení se sodíkovými výbojkami za LED diodové. Úspora až 50% el. energie.
Je také potřeba, aby svítidla měla vhodný tvar. Svítila jen směrem dolů. S rovným sklem na spodní straně, aby nedocházelo k oslňování. Nesvítilo zbytečně lidem do oken, nebe, korun stromů. LED diodové svitidla mohou být i se stmíváním v noci.
Úspory tak mohou být ještě vyšší.