Hanah

Kdo platí soud?

Po trestním oznámení na vyklizení využívaného společného prostoru SVJ říkáte,že přijde soud.Kdo,prosím,pla­tí soud?Jaké jsou termíny na vyklizení,hledáme mezi vlastníky náhradní sklep.Striktní požadavek SVJ do 7mi dnů nemůžeme dodržet.Jaké sankce můžeme očekávat?Vyklizení výborem SVJ za asistence policie?I za naší nepřítomnosti?Jsem ještě nějakými právy chráněna,můj majetek?

Nejlepší odpověď
Hlada

Snažte se všemožně vyhnout sporu!! Co můžete, ihned nanoste do bytu, co se nevejde přestěhujte do sklepa, dejte třeba na palety nebo asfaltový papír. Zaplaťte raději vyklízecí službu, než soud, exekuční vyklizení, poplatek za veřejný sklad, případně škodu za nemožnost používání prostor.
Je lepší požadavku vyhovět a hledat spojence pro opravu sklepů, než jít do předem prohraného sporu.

Další odpovědi
anonym

V občanském sporu platí to, že soud zaplatí ten, kdo při prohraje.
Obraťte se na úřad a požádejte o pomoc přímo tam. Nebojte se, SVJ si vůči svým členům nemůže také dovolovat všechno.

anonym

soud platí prohrávající strana, včetně dalších nákladů