vlastimil71

kdo platí..

zaměstnanci jsem dal výpověď..ale ten jí nepodepsal..marodí od 1.12.09…tudíž to odmítnul…kdo platí ZP a SP?Zaměstnava­tel?pokud né…co má udělat zaměstnavatel..má ho nahlásit na OSSZ?mohu mu dát i v PN 2měsíční výpověď?

Odpovědi
standa

Podle ustanovení § 53/1.a) nelze dát zaměstnanci klasickou výpověď (podle § 52) v době nemoci.
Takže zaměstnanec byl v právu, když odmítl převzít tuto výpověď.

Za zaměstnace, který pobírá jen nemocenské dávky a tudíž nemá žádný zdanitelný příjem, neodvádí zaměstnavatel žádné pojistné.

Na OSSZ se musí dostat příslušná neschopenka , a to vždy alespoň ke konci měsíce, ve kterém nebyla nemoc ukončena, případně ke dni skončení nemoci. Tím je splněna ´ohlašovací´po­vinnost zaměstnavatele.