Avatar uživatele
Registrovaný

kdo platí..

zaměstnanci jsem dal výpověď..ale ten jí nepodepsal..marodí od 1.12.09...tudíž to odmítnul...kdo platí ZP a SP?Zaměstnavatel?pokud né...co má udělat zaměstnavatel..má ho nahlásit na OSSZ?mohu mu dát i v PN 2měsíční výpověď?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Podle ustanovení § 53/1.a) nelze dát zaměstnanci klasickou výpověď (podle § 52) v době nemoci.
Takže zaměstnanec byl v právu, když odmítl převzít tuto výpověď.

Za zaměstnace, který pobírá jen nemocenské dávky a tudíž nemá žádný zdanitelný příjem, neodvádí zaměstnavatel žádné pojistné.

Na OSSZ se musí dostat příslušná neschopenka , a to vždy alespoň ke konci měsíce, ve kterém nebyla nemoc ukončena, případně ke dni skončení nemoci. Tím je splněna ´ohlašovací´povinnost zaměstnavatele.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.