drapek

Kdo pil pravý ABSINTH?

Nikdy jsem nepil lihovinu Absinth. Pokukuji po ní a je to dosti drahé. Až 700 kč za 0,5 l. Vol 70%, některé druhy i méně.Původní absinth prý obsahoval omamnou látku po které se mohl piják i zbláznit. Obsah této látky je dnes prý omezen zákonem.Má někdo s tímto nápojem zkušenosti? Stojí to za koupi?

Nejlepší odpověď
quentos

za absintem do tehdejší ČSR jezdil i Marilyn Manson. Pil jsem ho a musím za sebe říci – dobré to je, ale žádnej zázrak. Flašku bych si nekoupil, obzvlášť ne za ty prachy

Další odpovědi
tuCZek

pro jancacv: Nejspíše jste narazila na nějakou levnou sr…,protože pravý Absinth je ačkoli velice silný i velmi jemný a v ůstech zůstává dlouho chuť po bylinkách a koření.
Ale narazit na dobrý Absint je problém

Jikra

Absinth jsem několikrát zkusil ale nějak mě
to neoslovilo akorát že to ukrutně vysouší sliznici(70 „voltů“) a v noci bych býval vypil koze pití.
Jinak škoda peněz.
Zlatej Božkov!

dědapetr

žádné zkušenosti nemám a ani nechci,ale tady infotmace

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ab­sinthe

jancacv

já ho pila a jako doporučuji,NE­KUPOVAT
je to hnus100× nahuštěnej iron+půl litru vody na zapití 1většího frťana jelikož chuť je hnusná,možná, pokud nemáte chuťové pohárky a azbestovou ústní dutinu tak vám to vadit nebude,je dobrej v koktejlu,ale zjušenost stim nemám,fakt je že od té doby když vidim jen tu flašku někde v obchodě oklepu se zimou,takže nekupujte,když už si něco chcete koupit a pochutnat si vklidu domova nebo jen tak Metaxa je dobrá pak Kurakao s tonikem,klasika Becher a tonik,piňakoláda,a Balantýnka,jako ale todle hnus ironový pití fakt nekupujte a jako po1fťanu sem se dávala skoro celej den dohromady,a vůbec nejlepší je nechlastat ne?:-)