kamuska

Kdo odpovídá za integrovaný záchranný systém?

Nevíte náhodou? Moc děkuju.

Odpovědi
Drap

Zřejmě zřizovatel, a to bude Krajský úřad.

suaeda

Stanoveno přímo zákonem č 239/2000 Sb., o IZS (integrovaném záchranném systému). Zákon stanoví složky a jejich působnost. Jedná se o tyto hlavní složky: HZS (hasiče), Policii ČR, ZZS (záchranka). Mimo hlavních mohou být stanoveny i další pomocné složky. JPO (dobrovolní hasiči), ČČK (červ.kříž), KVS (veterina), Měst.policie ad. Při mimořádné události, při které zasahuje více základních složek velitelsky rozhoduje vždy složka která za danou událost nejvíce zodpovídá. Např. při požárech hasiči, při hromadných úrazech záchranka, při nepokojích policie atd. V krátkosti snad stačí.

MacChill

Nevím přesně co myslíte, ale např. v Praze je to magistrát Hl. m.

baghira

Ministerstvo vnitra.